Kurs skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich jamy brzusznej.Twoje korzyści: 

 • 7 modułów - łącznie ponad 15 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
 • Quizy przed i po każdym module,
 • Materiały dodatkowe do pobrania,
 • 6 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Egzamin końcowy,
 • 30 punktów edukacyjnych
 • Certyfikat ukończenia kursu.


PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: do potwierdzenia

Data zakończenia kursu (egzaminu): do potwierdzenia

Czas trwania: 7 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe

Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie

Płatności: możliwość płatności ratalnych - więcej informacji na dole strony

DATY:

22 maja 2023 - Moduł 1 - Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie

29 maja 2023 - Moduł 2 - Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

5 czerwca 2023 - Moduł 3 - Fizjologia i topografia narządów

12 czerwca 2023 - Moduł 4 - Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy

19 czerwca 2023 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne cz. I

26 czerwca 2023 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne cz. II

8 lipca 2023 (SOBOTA) - Egzamin pisemny (1 termin)

22 lipca 2023 (SOBOTA) - Egzamin pisemny (2 termin)


TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

ZDJĘĆ RENTGENOWSKICH


W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 100 zdjęć rentgenowskich. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W innych naszych kursach udział wzięło kilkaset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.

Nie wiesz, czy się zapisać?

Obejrzyj przykładowe nagranie z kursu i sam się przekonaj!

Informacje organizacyjne


  Informacje organizacyjne
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 1
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 2
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  PRZEKAŻ -10% I ZYSKAJ AŻ DO -40%!
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 3
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 4
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 5
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 6
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  Odpowiedzi do zadania domowego z modułu 6
Dostępny za dni
dni po dołączeniu

Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć RTG. Każdy narząd w jamie brzusznej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć RTG najnowszej technologii, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia RTG najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  PLAN KURSU:

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania. 


Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.


Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów 

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.


Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy 

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie.


Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 


Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.


Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.Co dostajesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym 7-tygodniowym kursie: radiologia jamy brzusznej. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Indywidualnie sprawdzane! Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów ma około 2h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A). Wierzymy, że spędzisz kolejne 14h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie ponad 30 godzin nauki.


Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie


Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonego przez siebie kursu NEWGRADVETS z radiologii.

Ten kurs skierowany jest do:

 • lekarzy weterynarii, którzy chcą poczuć się komfortowo oceniając zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy
 • świeżych absolwentów, którzy niedawno rozpoczęli pracę w klinice
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • właścicieli klinik, którzy chcą zapewnić szkolenie dla nowego pracownika


Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?


Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.