Kim jesteśmy?


Patrycja Zimmermann i Magdalena West - jesteśmy dwiema lekarkami weterynarii, które od 7 lat pracują w Australii specjalizując się w stanach nagłych. Jak tu trafiłyśmy? W 2015 roku podjęłyśmy decyzję wyjazdu na drugi koniec świata, zdałyśmy egzaminy nostryfikujące dyplom (teoretyczne i praktyczne) na University of Queensland uzyskując wymarzone prawo wykonywania zawodu w Australii i Nowej Zelandii (brzmi łatwo, ale zdawalność egzaminów to 20%). Pracujemy w największych klinikach stanów nagłych w Australii - Animal Emergency Service w Brisbane (Patrycja) i CARE Veterinary Specialist and Critical Care Hospital w Melbourne (Magda) jako lekarki stanów nagłych (emergency and critical care veterinarians). W pracy często pod nasze skrzydła trafiają studenci z tutejszych uczelni - uświadomiło nam to jak ogromne są braki w nauczaniu praktycznej wiedzy w naszym kraju i pragniemy to zmienić.

Dr Patrycja Zimmermann

Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, nigdy nie rozważałam wyjazdu z Polski, ale poznałam swojego męża i całkowicie zmieniłam swoje życie w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Z powodzeniem ukończyłam Australasian Veterinary Examination w Australii i rozpoczęłam swoją karierę pracując w przychodniach pierwszego kontaktu w Melbourne, gdzie zdobyłam doświadczenie zarówno w internie, jak i chirurgii. Zakochałam się jednak w adrenalinie jaką dostarcza medycyna ratunkowa i zdecydowałam się rozwijać swoją karierę w tym kierunku - obecnie pracuję w renomowanej klinice stanów nagłych Animal Emergency Service w Brisbane. Chirurgia jest moją ulubioną dziedziną i to właśnie na sali chirurgicznej czuję się najlepiej - praca w stanach nagłych umożliwia mi doskonalenie swoich umiejętności. Jestem od niedawna mamą, a także właścicielką dwóch kotów birmańskich o imionach „Leo” i „Noosa”.Dr Magdalena West

Ukończyłam wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie i wkrótce po tym spełniłam swoje marzenie o przeprowadzce na Antypody. Początkowo zamieszkałam w Nowej Zelandii, ale wkrótce z moim mężem zdecydowaliśmy się na przeprowdzkę do Australii (co dla niego, Nowozelandczyka, było niełatwą decyzją). Z powodzeniem ukończyłam Australasian Veterinary Examination co umożliwiło mi pracę w szybko rozwijającej się klinice dziennej w Bendigo, gdzie zakochałam się w stanach nagłych. Moje doświadczenie i uzależnienie od adrenaliny doprowadziły mnie do podjęcia pracy w znanej klinice ratunkowej w Melbourne, gdzie współpracuję z dyplomowanymi specjalistami. W wolnym czasie lubię podróżować po świecie wykorzystując tanie loty, pić herbatę oraz spędzać czas z mężem i naszym psiakiem „Laylą”.

Zaczynając naszą weterynaryjną karierę w Australii czułyśmy spore braki w praktycznej wiedzy w porównaniu z tutejszymi studentami i lekarzami, mimo że na uczelni radziłyśmy sobie bez najmniejszego problemu. Szybko nadrobiłyśmy zaległości dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i dużemu zaangażowaniu.

Chcemy by Twoja droga była łatwiejsza od naszej.

Nasz zawód bywa stresujący, a radzenie sobie z niepowodzeniami, zabiera tyle czasu, że często brakuje nam już energii na zrobienie czegoś, co prowadzi do sukcesu i spełnienia. Nie bój się podejmować odważnych decyzji. Jeśli tylko zamienisz marzenia na plany – wszystko stanie się możliwe.


Instagram

Na naszym prywatnym Instagramie @foreignvets pokazujemy jak wygląda praca i życie w Australii. KLIKNIJ TUTAJ. Dodatkowo prowadzimy konto @newgradvets - KLIKNIJ TUTAJ.

Foreignvets

Na naszej stronie foreignvets.com dostępne są e-booki weterynaryjne oraz materiały ułatwiające przeniesienie do Australii. KLIKNIJ TUTAJ

Skontaktuj się z nami

Możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na [email protected], lub jeśli wolisz: [email protected] lub [email protected]