Kurs skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy pragną zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do opieki nad egzotycznymi pacjentami. W naszym kursie skupiamy się na praktycznych aspektach pracy z gadami i małymi ssakami, abyś mógł skutecznie leczyć i pielęgnować te niesamowite stworzenia.

Twoje korzyści: 

  • 9 modułów - łącznie ponad 16 godzin nagrań wideo,
  • 1 moduł bonusowy - trudne rozmowy,
  • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
  • Zadania domowe,
  • Quizy przed i po każdym module,
  • Materiały dodatkowe do pobrania,
  • 9 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • Egzamin końcowy,
  • Imienny certyfikat ukończenia kursu.
  • 50 punktów edukacyjnych




PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 15 kwietnia 2024

Data zakończenia kursu (egzaminu): 22 czerwca 2024

Czas trwania: 9 tygodni

Liczba modułów: 9 (jeden moduł tygodniowo) po 2-3h każdy, składających się z krótkich (5-20 min nagrań) - w każdym tygodniu udostępniamy jeden moduł

Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty 2 terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: możliwość płatności w ratach - więcej informacji na dole strony

Punkty edukacyjne: możliwość otrzymania 50 punktów edukacyjnych po pomyślnym zdaniu egzaminu



Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Łuczak

Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych i chorób zwierząt futerkowych. Lekarz weterynarii w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej


Jego ponad dziesięcioletnie doświadczenie i zaangażowanie w opiekę nad zwierzętami egzotycznymi sprawiają, że jest prawdziwym ekspertem w leczeniu gadów, gryzoni, zajęczaków i bezkręgowców. Konsultuje pacjentów w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej w Gdańsku, prowadzi też swoją firmę EgzooEdu oraz Fundację Help4Herps, która pomaga gadom.Jego pasja i oddanie sprawiają, że nieustannie dąży do podniesienia standardu leczenia zwierząt egzotycznych w Polsce. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach oraz chętnie dzieli się wiedzą.

Czy chcesz opanować niezbędną wiedzę potrzebną do leczenia zwierząt egzotycznych? Podczas tego intensywnego 9 -tygodniowego kursu nauczysz się jak przeprowadzać wywiad, wykonywać badania kliniczne różnych małych ssaków oraz gadów, a także ich leczenia. Zdobądź cenne umiejętności i wiedzę, która pomoże poczuć Ci się pewnie w leczeniu zwierząt egzotycznych.



PLAN KURSU:

Moduł 1: Jak wprowadzić egzotykę do gabinetu weterynaryjnego
Wprowadzenie do świata zwierząt egzotycznych i ich opieki weterynaryjnej. Poznasz nie tylko podstawy pracy z tymi pacjentami, ale także niezbędny sprzęt potrzebny w gabinecie do opieki nad nimi. Nauczysz się przeprowadzać wywiady kliniczne zarówno z właścicielami gadów, jak i małych ssaków.


Moduł 2: Badanie kliniczne małych ssaków
Opanuj sztukę badania klinicznego małych ssaków, w tym królików, kawii domowych, szynszyli, szczurów i jeży. Nasze instruktażowe filmy pozwolą Ci dokładnie poznać specyfikę badania każdego z tych gatunków.


Moduł 3: Badanie kliniczne gadów
W tym module skupimy się na badaniu klinicznym gadów.


Moduł 4: Stany nagłe i hospitalizacja
Naucz się rozpoznawać i skutecznie stabilizować pacjentów w stanie nagłym. Dodatkowo w tym module, zapoznasz się z praktycznymi aspektami hospitalizacji, które są kluczowe dla kompleksowej opiekii nad pacjentami egzotycznymi.


Moduł 5: Najczęstsze choroby
Omówimy najczęstsze choroby, które dotykają małe ssaki, takie jak CRD u szczurów, cysty jajnikowe u kawii domowych, patologie zębów siecznych, WHS u jeży oraz GI stasis u królików. Dowiesz się, jak skutecznie diagnozować i leczyć te przypadki, aby zapewnić swoim pacjentom jak najlepszą opiekę.


Moduł 6: Najczęstsze choroby
Omówimy najczęstsze choroby, które dotykają gady, takie jak MBD, dystocia, hipowitaminoza A, zapalenie płuc i stłuszczenie wątroby u żółwi, a także rany, urazy i grzybice skórne.


Moduł 7: Podstawowe procedury
Nauczysz się kluczowych procedur, takich jak zakładanie wenflonów, pobieranie materiału do badań, podawanie leków i płynoterapia.


Moduł 8: Programy profilaktyczne
W tym module skupimy się na planowaniu i realizacji programów profilaktycznych, które pomogą utrzymać zdrowie i dobrostan pacjentów. Poznasz programy profilaktyczne dla różnych gatunków, takich jak: króliki, kawie domowe, szynszyle, szczury oraz gady.


Moduł 9: Analgezja u zwierząt egzotycznych - nasz cel i misja
Moduł poświęcony leczeniu bólu.


MODUŁ BONUSOWY: Trudne rozmowy
Praca ze zwierzęciem egzotycznym to nie tylko schematy leczenia i dawki leków - to także praca z opiekunem. Tylko odpowiednie podejście do człowieka, który finalnie zgadza się lub nie na nasze postępowanie pozwoli osiągnąć 100% sukces terapeutyczny. W pracy z egzotykami tych "trudnych rozmów" będzie dużo - warto się do nich przygotować.


EGZAMIN
Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.





Obejrzyj część nagrania by zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas kursu!


DATY:

15 kwietnia 2023 - Moduł 1 - Jak wprowadzić egzotykę do swojej praktyki

22 kwietnia 2023 - Moduł 2 - Badanie kliniczne małych ssaków - królików, kawii domowych, szynszyli, szczurów i jeży

29 kwietnia 2023 - Moduł 3 - Badanie kliniczne gadów

6 maja 2024 - Moduł 4 - Stany nagłe i hospitalizacja

13 maja 2024 - Moduł 5 - Najczęstsze choroby

20 maja 2024 - Moduł 6 - Najczęstsze choroby cz. 2

27 maja 2024 -- Moduł 7 - Podstawowe procedury

3 czerwca 2024 - Moduł 8 - Programy profilaktyczne

10 czerwca 2024 - Moduł 9 - Analgezja u zwierząt egzotycznych - nasz cel i misja

22 czerwca 2024 WEEKEND- Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59

6 lipca 2024 WEEKEND - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59

MODUŁ BONUSOWY: TRUDNE ROZMOWY




Co otrzymujesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym kursie. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.



Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są w formie przypadkow klinicznych i masz możliwość utrwalenia swojej wiedzy. Zadania domowe nie są obowiązkowe.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów ma około 2h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A). Wierzymy, że spędzisz kolejne 14h na przerabianiu materiałów dodatkowych i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie ponad 30 godzin nauki.



Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.




Ten kurs skierowany jest do:

  • lekarzy weterynarii, którzy chcą poczuć się komfortowo przyjmując zwierzęta egzotyczne
  • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy
  • świeżych absolwentów, którzy niedawno rozpoczęli pracę w klinice
  • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim
  • właścicieli klinik, którzy chcą zapewnić szkolenie dla nowego pracownika

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?


Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.