Stany Nagłe Część 2 to kurs skierowany do lekarzy weterynarii, którzy chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach nagłych.

To niezależny kurs - doskonale sprawdza się indywidualne, a także w duecie, jako kontynuacja części 1. Decyzja należy do Ciebie!


Nie wiesz od którego z kursów zacząć? Odpowiedź na parę pytań w naszym quizie i dowiedz się już w kilka minut!

Twoje korzyści: 

 • 9 unikalnych tematów - łącznie ponad 20 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ponad 300 stron notatek z kursu,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe, quizy i egzamin końcowy,
 • Materiały dodatkowe do pobrania, np. Schemat wstępnej oceny pacjenta, Diagram pojęciowego ujęcia wstrząsu anafilaktycznego, Protokół leczenia niewydolności wielonarządowej - i wiele innych, dodawanych na bieżąco,
 • 8 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu końcowego,
 • 30 punktów edukacyjnych po zdaniu egzaminu końcowego


PLAN KURSU:


Start kursu: 22 kwietnia 2024
Kurs zawiera 8 modułów + egzamin

Moduł 1: Zaburzenia elektrolitowe: omówimy najczęstsze zaburzenia elektrolitowe spotykane w medycynie weterynaryjnej (m.in. potas, sód, wapń), ich prawidłowe normy oraz najczęstsze przyczyny ich nieprawidłowego spadku lub wzrostu we krwi. Temat zaburzeń elektrolitowych będzie kontynuowany w kolejnych modułach, gdyż jest on niezbędny w codziennej praktyce. Omówimy typowe objawy kliniczne, postępowanie i leczenie (w tym niezbędne kalkulacje) w przypadku ich zaburzeń. Twój pacjent ma Na 109 mmol/L (norma: 140-150), jakie płyny podajesz i w jakim tempie korygujesz zaburzenie?


Moduł 2: Niedrożność cewki moczowej: omówimy przyczyny i objawy kliniczne pacjentów z niedrożnością cewki moczowej u kotów. Podzielimy się prawdziwymi przypadkami, które wymagały natychmiastowej stabilizacji - ich objawami, wynikami badań i leczeniem. Omówimy procedurę zabiegu, najczęściej spotykane nieprawidłowości laboratoryjne oraz przedstawimy metody stabilizacji. Czy wiesz dlaczego medetomidyna jest niewskazana w tych przypadkach?


Moduł 3: Gazometria krwi i równowaga kwasowo-zasadowa: ten moduł jest całkowicie poświęcony identyfikacji i interpretacji zaburzeń kwasowo-zasadowych, w tym zaburzeń elektrolitowych. Omówione zostaną przyczyny kwasicy oddechowej, zasadowicy oddechowej, kwasicy metabolicznej i zasadowicy metabolicznej. Istotny będzie również temat mleczanów, ich zastosowania jako oznaczenia perfuzji oraz typy hiperlaktatemii. Twój pacjent ma pO2 44mmHg (norma: 60-80) na gazometrii z krwi żylnej, co robisz?


Moduł 4: Dystocja i opieka nad noworodkami: Dystocja jest częstym nagłym przypadkiem spotykanym w klinikach w najmniej oczekiwanym momencie. Lekarz musi szybko zidentyfikować etap porodu i ustalić czy konieczna jest interwencja. Badanie kliniczne, badania dodatkowe (elektrolity, USG i/lub RTG) są niezbędne w diagnozowaniu i podjęciu decyzji o leczeniu tych pacjentów. Prawidłowa resuscytacja noworodków i opieka po porodzie jest niezbędna do utrzymania ich przy życiu w pierwszych godzinach. Twoim pacjentem jest 5-letnia suka rasy jamnik z objawami dystocji, wycieńczenia, zaburzeniami elektrolitów m.in. poziomem Ca 0.60 mmol/L (norma: 1.25-1.50) i Na 109 mmol/L (norma: 140-150), dodatkowo praca serca jednego z płodów wynosi 130 uderzeń na minutę, a u drugiego nie znajdujesz bicia serca, co robisz?


Moduł 5: Toksykologia w stanach nagłych: w trakcie tego modułu poruszymy triage telefoniczny w przypadku podejrzenia zatrucia oraz omówimy różne metody dekontaminacji uwzględniając rasy i występujące ryzyko. Omówione zostaną m.in. zatrucia ksylitolem, marihuaną, permetryną, metaldehydem, ostre zatrucie teobrominą, albuterolem, rodentycydami, glikolem etylenowym oraz mykotoksynami. Przyjeżdża do Ciebie 12-kg pies z bladymi błonami śluzowymi, wolnym płynem w jamie brzusznej - jakie badania dodatkowe wykonasz i jak będziesz stabilizować tego pacjenta podejrzewając zatrucie rodentycydami antykoagulacyjnymi?


Moduł 6: Kryzys Addisona czyli ostra niewydolność nadnerczy: jedną z najczęściej przeoczonych chorób jest ostra niewydolność nadnerczy, w której pacjenci trafiają do gabinetu z niespecyficznymi objawami. Prawidłowe rozpoznanie tej choroby jest niezbędne by pacjent miał szansę na przeżycie. Omówione zostaną prawdziwe przypadki kliniczne, badania dodatkowe oraz leczenie. Czy wiesz jaką rolę odgrywają elektrolity Na i K w chorobie Addisona?


Moduł 7: Neurologiczne stany nagłe: w tym module skupimy się na stabilizacji pacjentów w status epilepticus, a także po urazie głowy. Omówimy prawdziwe przypadki kliniczne oraz postępowanie krok po kroku. Skupimy się także na leczeniu podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego oraz ocenie pacjentów przy użyciu zmodyfikowanej skali Glasgow. Do Twojego gabinetu wbiega właściciel trzymający w rękach swojego psa w ataku padaczkowym trwającym od około 15 minut, jego temperatura ciała to 40.9’C, podajesz mu trzy dawki diazepamu dożylnie, ale atak padaczkowy nie ustępuje - co robisz dalej?


Moduł 8: Ostre rozszerzenie i skręt żołądka (GDV): jest szybko postępującym stanem zagrażającym życiu zwierząt. Na tym module skupimy się na czynnikach ryzyka, postępowaniu, objawach GDV, metodach odbarczania żołądka, analgezji, przebiegu operacji, wskazaniu do splenektomii, postępowaniu pooperacyjnym (w tym odżywianiu pooperacyjnym) i rokowaniu. Zdiagnozowałeś GDV u 6-letniego owczarka niemieckiego, poziom jego mleczanów wynosi 12mmol/L (norma: 0.5-2.0) - jakie jest Twoje postępowanie? 

Egzamin

Zachęcamy do wykorzystania elastycznego terminu egzaminu, który teraz będzie dostępny przez cały weekend, od soboty o godzinie 8:00 do niedzieli o północy. Ta zmiana pozwoli Ci na wybór najodpowiedniejszego dla siebie momentu na przystąpienie do egzaminu pisemnego. Niezależnie od wybranego czasu, od momentu rozpoczęcia masz dokładnie 2 godziny na przesłanie swoich odpowiedzi.

Forma egzaminu pozostaje niezmieniona i będzie bardzo podobna do quizów oraz zadań domowych, które realizowałeś w trakcie kursu. Wszystkie pytania egzaminacyjne będą oparte na materiałach z kursu, w tym nagrań lekcyjnych i quizów.


29 -30 czerwca 2024 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 24:00

13 -14 lipca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 24:00

WAŻNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 22 kwietnia 2024
Czas trwania: 8 tygodni
Układ kursu: 8 modułów po 2-3h każdy, składających się krótkich (5-20 min nagrań) - w każdym tygodniu udostępniamy jeden moduł
Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu, spotkania nie są na żywo
Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty 2 terminu egzaminu końcowego
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe
Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie i różnicy czasu Polska - Australia
Cena kursu: 2200zł - możliwość płatności ratalnych bez dodatkowych kosztów (więcej na dole strony)
Punkty edukacyjne: 30 punktów po zdaniu egzaminu końcowegoZobacz co nasi kursanci sądzą na temat tego kursu

Nasi kursanci zostali poproszeni o zostawienie anonimowej opinii po zakończeniu kursu.
Zobacz co odpowiedzieli na pytanie
"Czy chcesz coś dodać od siebie?".

DATY:


22 kwietnia 2024 - Moduł 1 - Zaburzenia elektrolitowe

6 maja 2024 - Moduł 2 - Niedrożność cewki moczowej

13 maja 2024 - Moduł 3 - Gazometria krwi i równowaga kwasowo-zasadowa

20 maja 2024 - Moduł 4 - Dystocja i opieka nad noworodkami

27 maja 2024 - Moduł 5 - Toksykologia w stanach nagłych

3 czerwca 2024 - Moduł 6 - Kryzys Addisona czyli ostra niewydolność nadnerczy

10 czerwca 2024 - Moduł 7 - Neurologiczne stany nagłe

17 czerwca 2024 - Moduł 8 - Ostre rozszerzenie i skręt żołądka (GDV)

29 -30 czerwca 2024 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 24:00

13 - 14 lipca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 24:00

Ten kurs skierowany jest do:

 • lekarzy weterynarii chcących poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności i zwiększyć efektywność pracy
 • lekarzy weterynarii, którzy chcą opanować strach i zmniejszyć poczucie niepewności
 • właścicieli klinik, którym zależy na poznaniu innych metod diagnozowania i leczenia pacjentów
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy


Nie musisz zaczynać od kursu Stany Nagłe Część 1 - możesz od razu zrobić Część 2!

Nie możesz się zdecydować?
Może
nasz quiz podsunie Ci rozwiązanie!


Co otrzymasz wykupując dostęp?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w 9-tygodniowym kursie ze stanów nagłych poziom 2. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków z klinik stanów nagłych.

Egzamin, certyfikat i punkty

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu, a także możliwość odebrania punktów edukacyjnych. Możesz otrzymać certyfikat w języku angielskim.

Q&A

Będziesz mieć możliwość anonimowego zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

25 godzin nagrań

Każdy z dziewięciu modułów ma około 2-3h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A) - łącznie to około 25h! Wierzymy, że spędzisz kolejne 25h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie około 50 godzin nauki.

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Co możesz zyskać?


Rozwiniesz swoje umiejętności leczenia pacjentów: nauczymy Cię jak postępować z częstymi przypadkami, planować, zarządzać zespołem i monitorować pacjentów w stanach nagłych. 

Poznasz zasady stabilizacji ratujące życie: pokażemy Ci jak stabilizować pacjenta w stanie nagłym.

Nauczysz się jak wykorzystać teorię w praktyce: podpowiemy jak zastosować zebraną wiedzę w praktyce. Omawiane tematy opierać będziemy na prawdziwych przypadkach.

Oprzesz swoje postępowanie na badaniach naukowych: przypomnimy podstawy patofizjologii, które ułatwią Ci zrozumienie tego co widzisz. Zapoznasz się z badaniami naukowymi i łatwo zidentyfikujesz pacjentów wymagających nagłej interwencji.


Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz posiadał wiedzę i umiejętności gotowe do zastosowania w klinice weterynaryjnej.

Prowadzące:
Magdalena West & Patrycja Zimmermann
Emergency & Critical Care Australia


Od wielu lat zajmujemy się medycyną stanów nagłych pracując w największych renomowanych australijskich klinikach specjalizujących się w tej tematyce. Zajmujemy się również mentoringiem australijskich studentów oraz stażystów, co zainspirowało nas do dzielenia się swoją wiedzą ze studentami oraz lekarzami weterynarii w Polsce i na świecie. Od kilku lat, pomimo znacznej różnicy w strefach czasowych, prowadzimy kursy online dla studentów i lekarzy z całego świata. Na codzień pracujemy pod okiem dyplomowanych specjalistów z takich dziedzin jak: stany nagłe, radiologia, chirurgia, kardiologia oraz choroby wewnętrzne. Ukończyłyśmy wiele kursów związanych ze stanami nagłymi, radiologią, zarządzaniem zespołem oraz komunikacją z klientem. Więcej o nas przeczytasz w zakładce "O Nas" na górze strony.

ZAPISZ SIĘ NA KURS
STANY NAGŁE

POZIOM 2


Liczba miejsc jest ograniczona.
Po wyczerpaniu miejsc zniknie możliwość zakupu kursu.Chcesz otrzymać fakturę? Masz problemy z płatnością? Wyślij nam e-mail na [email protected]

Nie wystawiamy faktury VAT.
WYBIERZ JEDNĄ Z PONIŻSZYCH OPCJI PŁATNOŚCI:

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.