Ten wyjątkowy kurs skierowany jest zarówno do studentów ostatnich semestrów medycyny weterynaryjnej i świeżo upieczonych absolwentów, jak i praktykujących już lekarzy, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie najistotniejszych aspektów kardiologii, niezbędnych w każdym gabinecie internistycznym. Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.



Twoje korzyści: 

  • 6 modułów tematycznych - ponad 14 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 6 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu
  • 25 punktów edukacyjnych




PRAKTYCZNE INFORMACJE: 

Data rozpoczęcia: 6 maja 2024

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 22 czerwca 2024

Czas trwania:  6 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.)

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego 

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)

Punkty edukacyjne: możliwość odebrania 25 punktów edukacyjnych po zdaniu egzaminu





Poznaj prowadzącą

lek.wet.spec. Marta Boruczkowska


Lekarka weterynarii, specjalistka chorób wewnętrznych psów i kotów oraz specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych. Właścicielka Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego Łapa na Pulsie w Gdańsku.

W swojej codziennej praktyce nacisk kładzie przede wszystkim na kardiologię i pulmonologię, jej zakres doświadczenia i specjalizacji jest znacznie szerszy. Absolwentka ESAVS na kierunku Cardiology oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Praktyką Weterynaryjną - niczego nie pozostawia przypadkowi, nową wiedzę pochłaniając jak gąbka. Jej gdańskie Centrum świadczy kompleksowe usługi zdrowotne, a pod jej osobistą opiekę trafiają przede wszystkim pacjenci wymagający pogłębionej diagnostyki obrazowej serca i płuc.

Zwolenniczka medycyny wspieranej przez najnowsze odkrycia nauki, nie tylko tej bezpośrednio związanej z leczeniem, w swoim pierwszym kursie z NEWGRADVETS nie stroni od nowatorskich rozwiązań, zawsze budowanych na silnych fundamentach wiedzy i doświadczenia. 



Podczas tego intensywnego, 6-tygodniowego kursu, odkryjesz zupełnie nowe możliwości pomagania pacjentom, a rozwiązując zagadki kliniczne - wejdziesz w buty doświadczonego kardiologa. Rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności gdzie chcesz i kiedy chcesz: ten kurs dopasuje się do Ciebie!


PLAN KURSU

Moduł 1: Anatomia i fizjologia mięśnia sercowego. 

Zaczniemy od odświeżenia Twojej wiedzy i uzupełnienia jej o fundamentalne elementy, bez których dalsza nauka nie będzie możliwa. Jak rozmawiać o kardiologii bez wcześniejszego omówienia struktur anatomicznych serca, jego fizjologicznych mechanizmów skurczu i rozkurczu czy roli układu bodźcoprzewodzącego? W tym module porozmawiamy również o mechanizmach powstawania niewydolności mięśnia sercowego, jego próbach adaptacji oraz skutkach długotrwałego działania kompensacyjnego. 


Moduł 2: Pacjent kardiologiczny - czyli jaki? 

Nikt z nas nie jest alfą i omegą, chcemy się rozwijać, ale nie jest możliwe znać się na wszystkim. Dlatego tak istotne jest, aby rozpoznać sytuację, w której potrzebujemy wsparcia specjalisty. Jak przeprowadzić ocenę wizualną pacjenta, by nie pominąć potencjalnego objawu już na samym początku? Dlaczego wywiad jest tak istotny i czym są “niezbędniki” w szybkiej ocenie pacjenta kardiologicznego? I w końcu - jakie są (a jakie powinny być) przyczyny kierowania pacjentów na konsultację do specjalisty kardiologa? Badaj, diagnozuj i pomagaj - i nie bój się prosić o pomoc w najtrudniejszych przypadkach.


Moduł 3: Badania dodatkowe w kardiologii. 

Skuteczne leczenie wymaga postawienia poprawnej diagnozy, a ta wymaga danych. Dlatego w tym module omówimy 14 najważniejszych badań laboratoryjnych, poznamy co może nam powiedzieć EKG, Holter oraz dowiemy się jak mierzyć ciśnienie tętnicze - od naszej techniki i umiejętności zależy jakość i przydatność diagnostyczna wyników. Zagłębimy się również w aktualne wytyczne leczenia nadciśnienia u psów i kotów, oparte na najnowszych badaniach powszechnie uznawanych ekspertów w tej dziedzinie.


Moduł 4: Obrazowanie klatki piersiowej okiem kardiologa

Właściwie wykonane obrazowanie może nam wiele powiedzieć - dlatego znajomość trybów obrazowania, anatomii serca w obrazie USG i podstawowych jego projekcji są niezbędne, by móc ocenić różnorodne formy remodelingu mięśnia sercowego. Poza przeciążeniem objętościowym i ciśnieniowym pochylimy się również nad kwestią podstawowych artefaktów w badaniu ultrasonograficznym płuc.


Moduł 5: Najczęstsze leki stosowane w kardiologii. 

Farmakologia w kardiologii często bywa niezbędna - pracujemy jednak z bardzo delikatnym systemem, musimy więc dokładnie wiedzieć, jak wpłyną na niego podawane przez nas medykamenty. Omówimy więc nie tylko najpopularniejsze leki, z którymi z pewnością spotkasz się w swoim gabinecie, gdy pojawi się w nim pacjent kardiologiczny, ale zajmiemy się również farmakologią, nowościami na rynku (w tym substancjami, które wciąż czekają na powszechne ich wprowadzenia). 


Moduł 6: Najczęstsze jednostki chorobowe w kardiologii. 

Mięsień sercowy i cały układ krwionośny oraz płuca mogą sprawiać najróżniejsze problemy, a niektóre choroby i patologie mogą dawać podobne, często nieswoiste objawy, które musisz jednak rozpoznać i odpowiednio zakwalifikować. Bez ugruntowanej wiedzy na temat najczęściej występujących problemów kardiologicznych jest to po prostu niemożliwe, dlatego w tym module omówimy, między innymi, MMVD, DCM, HCM, RCM i pseudoHCM, wodosierdzie czy FATE. Porozmawiamy o długoletnim prowadzeniu pacjenta z CHF oraz istotności edukacji opiekuna w zakresie reżimu leczenia domowego, a całość uzupełniona zostanie algorytmami postępowania z pacjentem z dusznością - krok po kroku. 



EGZAMIN KOŃCOWY

Po sześciu tygodniach intensywnej nauki z pewnością bez problemu uzyskasz 70% punktów i certyfikat. Wiemy, że łączenie pracy z edukacją nie jest proste i wymaga kompromisów oraz niełatwej sztuki zarządzania czasem, dlatego masz możliwość przystąpienia do egzaminu w dwóch terminach, przez cały wyznaczony weekend. Ten kurs jest dla Ciebie, nie Ty dla kursu, staramy się więc, by był nie tylko pełen wiedzy, ale również elastyczny czasowo. 





Co otrzymujesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 6-tygodniowym kursie Kardiologia Weterynaryjna - Część 1. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.



Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

14h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2-2.5h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 12h. Łącznie czeka Cię więc ponad 25h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:

6 maja 2024 - Moduł 1 - Anatomia i fizjologia mięśnia sercowego.

13 maja 2024 - Moduł 2 - Pacjent kardiologiczny - czyli jaki?

20 maja 2024 - Moduł 3 - Badania dodatkowe w kardiologii.

27 maja 2024 - Moduł 4 - Obrazowanie klatki piersiowej okiem kardiologa.

3 czerwca 2024 - Moduł 5 - Najczęstsze leki stosowane w kardiologii.

10 czerwca 2024 - Moduł 6 - Najczęstsze jednostki chorobowe w kardiologii.


EGZAMIN:

- I termin - dostępny od 22 czerwca 2024 (sobota) od 8:00 do 23 czerwca 2024 (niedziela) do 23:59

- II termin - dostępny od 6 lipca 2024 (sobota) od 8:00 do 7 lipca 2024 (niedziela) do 23:59




6 TYGODNI INTENSYWNEGO KURSU 

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI, ponieważ wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału, połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania, ułatwią Ci zapamiętanie informacji na długo.



ZAPISZ SIĘ NA KURS

Liczba miejsc jest ograniczona.

Po wyczerpaniu miejsc zniknie możliwość zakupu kursu.


Chcesz otrzymać fakturę? Masz problemy z płatnością?
Wyślij nam e-mail na [email protected]
Wystawiamy faktury ale nie są to faktury VAT.


Poniżej do wyboru płatność jednorazowa lub opcje ratalne.
Po wybraniu opcji np. dwóch rat - płatność zostanie pobrana dwukrotnie w odstępie miesiąca.
Cena pozostaje bez zmian nawet przy rozłożeniu płatności na raty.





WYBIERZ JEDNĄ Z PONIŻSZYCH OPCJI PŁATNOŚCI:



JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?

Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.