Kurs skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich jamy brzusznej.Twoje korzyści: 

 • 7 modułów - łącznie ponad 16 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
 • Quizy przed i po każdym module,
 • Materiały dodatkowe do pobrania,
 • 6 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Egzamin końcowy,
 • Certyfikat ukończenia kursu.


PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: kurs startuje w poniedziałek, 21 listopada 2022

Data zakończenia kursu (egzaminu): sobota, 23 stycznia 2023

Czas trwania: 7 tygodni (nie licząc przerwy świątecznej 19.12.2022-01.01.2023)

Liczba modułów: 7 (jeden moduł tygodniowo)

Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe

Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie


DATY:

21 listopada 2022: Moduł 1 - Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie

28 listopada 2022: Moduł 2 - Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

5 grudnia 2022: Moduł 3 - Fizjologia i topografia narządów

12 grudnia 2022: Moduł 4 - Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy

19 grudnia - 1 stycznia: PRZERWA ŚWIĄTECZNA

2 stycznia 2023 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne cz. I

9 stycznia 2023 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne cz. II

21 stycznia 2023 (SOBOTA) - Egzamin pisemny


TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

ZDJĘĆ RENTGENOWSKICH


W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 100 zdjęć rentgenowskich. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W innych naszych kursach udział wzięło kilkaset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.

Nie wiesz, czy się zapisać?

Obejrzyj przykładowe nagranie z kursu i sam się przekonaj!

Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć RTG. Każdy narząd w jamie brzusznej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć RTG najnowszej technologii, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia RTG najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  
PLAN KURSU:

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania. 


Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.


Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów 

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.


Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy 

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie.


Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 


Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.


Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.


Co dostajesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym 7-tygodniowym kursie: radiologia jamy brzusznej. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Indywidualnie sprawdzane! Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów ma około 2h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A). Wierzymy, że spędzisz kolejne 14h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie ponad 30 godzin nauki.


Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie


Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonego przez siebie kursu NEWGRADVETS z radiologii.

Ten kurs skierowany jest do:

 • lekarzy weterynarii, którzy chcą poczuć się komfortowo oceniając zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy
 • świeżych absolwentów, którzy niedawno rozpoczęli pracę w klinice
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • właścicieli klinik, którzy chcą zapewnić szkolenie dla nowego pracownika


Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

Wszystkie miejsca na tej edycji zostały zajęte.


JESTEŚ ZAINTERESOWANY WZIĘCIEM UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI?

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w kolejnej edycji kursu to skorzystaj z formularza poniżej "Powiadom mnie o starcie" by zapisać się na listę oczekujących

Najczęściej zadawane pytania


INFORMACJE OGÓLNE

Do kogo skierowane są kursy?

 • Kursy stworzone są dla studentów medycyny weterynaryjnej oraz lekarzy weterynarii.


Czy na kurs mogę zapisać się w dowolnym momencie przez cały rok?

 • Nie, liczba miejsc na kursie jest ograniczona ze względu na indywidualny kontakt z uczestnikami (np. sprawdzanie prac domowych). Na kursy można zapisać się tylko wtedy, gdy zapisy są otwarte (do wyczerpania miejsc lub do momentu rozpoczęcia kursu). Gdy wszystkie miejsca na dany kurs zostaną wyczerpane, możliwość zakupu zostanie wyłączona. Zachęcamy do zapoznania się z Kalendarzem Kursów, by nie przegapić terminu zapisów na interesujący cię kurs.


Czy cena na stronie podana jest za jeden moduł czy za cały kurs?

 • Kwota podana na stronie to cena całego kursu, włącznie z nagraniami, materiałami dodatkowymi, quizami, indywidualnie sprawdzanymi zadaniami domowymi. Wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich - dlatego cena naszych kilkutygodniowych kursów jest możliwie najniższa. Oferujemy również pełną gwarancję zwrotu, o której przeczytasz poniżej.


Czy mogę mieć dostęp do kursu z telefonu?

 • Tak, nasze kursy są dostępne w aplikacji Teachable na telefony komórkowe z systemem iOS. Więcej o tym jak skorzystać z aplikacji: kliknij tutaj.


INFORMACJE O KURSIE

Czy spotkania na kursie odbywają się na żywo?

 • Nie. Kursy online prowadzimy od trzech lat i z doświadczenia wiemy, że w grupie ciężko znaleźć wspólny termin spotkań na żywo, a większość uczestników woli uczyć się w dogodnym dla siebie momencie. W odpowiedzi na te oczekiwania, nasze kursy udostępniamy w formie nagrań wideo długości od kilku do 45 minut, zgrupowanych w tematyczne moduły o łącznej długości ok. 2h/moduł. Taki format rozwiązuje ponadto problem dużej różnicy czasu między uczestnikami a prowadzącymi mieszkającymi w innych strefach czasowych i eliminuje konieczność wstawania o 5 rano lub uczestniczenia w spotkaniu do północy.


Czy będę mieć kontakt z prowadzącymi?

 • Tak, wciąż indywidualnie sprawdzamy prace domowe (zadajemy dodatkowe pytania, poprawiamy lub tłumaczymy jeśli potrzeba) oraz dajemy możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które odpowiemy w formie wideo.


Czy na kursie mogę zadawać pytania do prowadzących?

 • Tak, na Twoje pytania będziemy czekać przez 48h od udostępnienia każdego modułu (w module będzie do tego stworzona specjalna ankieta). Dla komfortu naszych uczestników, pytania są zadawane anonimowo i na wszystkie odpowiadamy bez wyjątku, o ile zostały zadane z zachowaniem powyższego terminu. 


Czy po zakupie kursu od razu otrzymam dostęp do wszystkich modułów?

 • Nie. Kurs trwa przez kilka tygodni i w każdym tygodniu udostępniamy kolejny moduł. Wiedza dawkowana jest stopniowo byś miał czas przerobić materiał z danego modułu na spokojnie. Nagrania wideo z już udostępnionego modułu są możliwe do odtworzenia aż do egzaminu końcowego, natomiast materiały dodatkowe jeszcze dłużej, o czym przeczytasz poniżej. 


Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

 • Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów PDF i quizów przez 6 miesięcy! Będziesz mógł wracać do nich tyle razy, ile masz na to ochotę. Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu ich udostępnienia do dnia egzaminu (pierwszego terminu).


Na jak długo otrzymam dostęp do nagrań?

 • Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu udostępnienia modułu (co tydzień otwieramy nowy moduł) aż do dnia egzaminu (pierwszego terminu). Po tym czasie nie będzie możliwości odtworzenia nagrań.


Czy mogę korzystać z Waszego kursu na różnych urządzeniach jednocześnie?

 • Wykupiony kurs jest przeznaczony tylko dla jednej osoby. Nasz system rejestruje logowanie z więcej niż jednego urządzenia jednocześnie i jeśli będziemy mieć uzasadnione podejrzenie nieuprawnionego korzystania z kursu, możesz stracić do niego dostęp. 


Czy będę mógł pobrać wszystkie materiały?

 • Wszystkie materiały oprócz nagrań wideo możesz zapisać na swoim komputerze. Nie umożliwiamy pobierania nagrań ze względu na ochronę przed piractwem.


Czy muszę odrabiać zadania domowe?

 • Nie, zadania domowe są dla chętnych, ale stworzone zostały w ten sposób, by nie pokrywały się z materiałem z nagrań. Odrabiając zadania domowe uczysz się zatem nowych treści.


Czy zadania domowe są indywidualnie sprawdzane?

 • Tak! Twoje odpowiedzi zostaną sprawdzone przez jedną z prowadzących - warunkiem sprawdzenia jest przesłanie odpowiedzi w ciągu 7 dni od daty udostępnienia przez nas modułu.


Czy egzamin końcowy jest obowiązkowy?

 • Nie, aczkolwiek aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu musisz zdać egzamin na minimum 70%.


Co jeśli kurs nie spełnia moich oczekiwań?

 • Dajemy Gwarancję Zwrotu - jeśli w ciągu 5 dni od udostępnienia przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać pisząc na adres [email protected] Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.


PŁATNOŚCI

Jakie formy płatności za kurs są dostępne na stronie?

 • Dostępne formy płatności to: karta kredytowa, karta płatnicza, PayPal, Apple Pay i Google Pay. Jeśli masz problemy ze zrealizowaniem płatności (np. transakcja odrzucona), prosimy byś skontaktował się ze swoim bankiem. Jeśli po kontakcie z bankiem problem nadal się pojawia, napisz do nas na [email protected].


Czy mogę zapłacić w ratach?

 • Tak, jest to możliwe. Aby zapłacić w ratach, wybierz tę opcję przy dokonywaniu zakupu kursu. Opcja płatności w ratach jest dostępna przy zapisywaniu się na kurs z minimum 3-tygodniowym wyprzedzeniem, (21 dni przed datą startu kursu). Przy zapisywaniu się na kurs na 20 (lub mniej) dni przed jego startem, niestety nie ma możliwości zapłaty w ratach.


Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

 • Niestety nie. Nasza firma jest zarejestrowana w Australii. Zgodnie z art. 28c ustawy VAT miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej. W naszym przypadku krajem opodatkowania jest Australia. Podatnik z Australii nie ma obowiązku rejestrowania się na potrzeby polskiego VAT oraz rozliczania podatku VAT w Polsce.
 • Możemy wystawić Ci normalną fakturę, która jest wystarczająca do rozliczenia się.


Chcę zrezygnować z kursu. Jak wygląda zwrot wpłaconej kwoty? Ile będę czekać na zwrot płatności?

 • Zgodnie z naszą Gwarancją Satysfakcji, jeśli nasz kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, w ciągu 5 dni od rozpoczęcia kursu możesz z niego zrezygnować bez podania przyczyny. W celu zrezygnowania z kursu, wyślij email na adres [email protected]. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Zwrotu środków dokonamy w ciągu 72h od zgłoszenia rezygnacji z kursu na poczet tej samej formy płatności, która była użyta do zakupu kursu. Wpływ na Twoje konto nastąpi w ciągu 30 dni od dokonania zwrotu. Jeśli po tym czasie środki nie wpłynęły na Twoje konto, prosimy byś skontaktował się bezpośrednio ze swoim bankiem, aby sprawdzić, czy nie zablokował płatności. 


Jak wygląda zwrot za kurs? Ile będę na zwrot czekać?

 • Zwrot zostaje wykonany w ciągu 72 h od zgłoszenia wycofania się z kursu. Pełna kwota wpłynie na Twoje konto bankowe/ kartę kredytową (forma płatności, jaka była użyta do zakupu kursu) w ciągu 30 dni. Jeśli po tym czasie nie otrzymasz zwrotu to skontaktuj się bezpośrednio z swoim bankiem, by sprawdzić, czy nie zablokował płatności. 


Moja płatność została odrzucona, co mogę w tej sytuacji zrobić?

 • Spróbuj ponownie przy użyciu innej karty lub metody płatności. Jeśli Twoja płatność wciąż zostaje odrzucona, prosimy o skontaktowanie się ze swoim bankiem w celu odblokowania Twojej płatności. Jeśli dalej masz problemy, skontaktuj się z nami na [email protected].Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?


Napisz do nas e-mail na [email protected] - zwykle odpisujemy w ciągu 24h. Jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi, sprawdź wpisałeś poprawnie adres lub napisz do nas ponownie (niektóre wiadomości lądują w SPAMie).