Kurs wcześniej znany pod nazwą
12-TYGODNIOWY KURS
NEWGRADVETS


Kończysz studia i czujesz, że nie jesteś przygotowany do pracy?
A może wracasz do zawodu po dłuższej przerwie?
Przeraża Cię myśl bycia samodzielnym lekarzem?


Chcesz uporządkować swoją wiedzę? Umieć diagnozować i leczyć najczęściej spotykane przypadki? Nauczyć się jak rozmawiać z klientami o pieniądzach?


Intensywny

12-tygodniowy kurs 

dla studentów i lekarzy weterynarii:

od teorii do praktyki

(wcześniej znany pod nazwą: Kurs Newgradvets)Tydzień 1: WPROWADZENIE

Komunikacja, tworzenie relacji, czego pragną klienci i analiza konsultacji weterynaryjnej, jak chronić siebie oraz jak radzić sobie w trudnych momentach. 

Dodatkowo: pisanie notatek klinicznych – wzory których używamy i co możesz dzięki temu zyskać.


Tydzień 2: ROZMOWA

Osobowość klienta vs twoja a przebieg wizyty, jak ugryźć rozmowę o pieniądzach i namówić do diagnostyki, czym zdobyć zaufanie właścicieli podczas eutanazji, jaka jest wartość twoich usług?


Tydzień 3: GŁOWA I SZYJA 

Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, schematy postępowania i często popełniane błędy, podstawowe zabiegi chirurgiczne (oczy, jama ustna, uszy, skóra), zabiegi dentystyczne i dlaczego znieczulenie miejscowe jest tak istotne. 

Dodatkowo: radiografia głowy i jamy ustnej mini-guide


Tydzień 4: CHIRURGIA I ANESTEZJOLOGIA 

Schematy i protokoły, najczęściej wykonywane zabiegi – chirurgia nie musi być straszna, pogryzienia, rany cięte i operacje na jamie brzusznej. Anestezjologia - czyli wybór leków, protokoły, jak stosować leki w ciągłym wlewie, oraz proces wybudzania pacjenta po zabiegu, a wszystko na podstawie prawdziwych przypadków.


Tydzień 5: KLATKA PIERSIOWA

Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, najczęściej popełniane błędy, schematy postępowania. Kot z ciężką dusznością oddychający przez otwarty pysk lub pies z niewydolnością serca – co robić

Dodatkowo: obliczanie płynoterapii i radiografia klatki piersiowej mini-guide


Tydzień 6: JAMA BRZUSZNA  

Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, często popełniane błędy, diagnostyka różnicowa, schematy postępowania. Czy każde ciało obce wymaga operacji?

Dodatkowo:podstawy badania ultrasonograficzne AFAST i radiografia jamy brzusznej mini-guide 


Tydzień 7: KULAWIZNY I ORTOPEDIA 

Najczęstsze przypadki, badanie, diagnostyka, stawianie diagnozy i leczenie oraz co radzić właścicielom. Co zrobić gdy przyjeżdża zwierzę potrącone przez samochód? Czy każda kulawizna wymaga zdjęć rentgenowskich?

Dodatkowo: radiografia układu mięśniowo-szkieletowego mini-guide


Tydzień 8: TOKSYKOLOGIA

Częste przypadki, ich różnicowanie, diagnostyka i leczenie, protokoły postępowania. Kiedy stosować metokarbamol do porażenia mięśni i czy można nim sparaliżować pacjenta? Co robić, gdy nie wiemy co to za toksyna?


Tydzień 9: UKŁAD ROZRODCZY I MOCZOWY 

Kiedy jest najlepszy czas na sterylizację - doradzimy klientowi sugerując się badaniami naukowymi. Najczęstsze przypadki, badanie, diagnostyka i leczenie, często popełniane błędy, schematy. Rutynowe zabiegi chirurgiczne i jak się ich nauczyć. Jak rozpoznawać i rozróżniać choroby nerek - jak je diagnozować i leczyć?


Tydzień 10: NEUROLOGIA 

Badanie kliniczne, częste przypadki, ich diagnostyka i leczenie. Czy czas ma znaczenie w operacjach kręgosłupa? Jak rehabilitować pacjentów?


Tydzień 11: POWTÓRKA MATERIAŁU 

Błędy jakie popełniłyśmy w pracy oraz powtórka ważnych tematów.


Tydzień 12: EGZAMIN 

Egzamin pisemny

WAŻNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: początek roku 2023
Czas trwania: 12 tygodni
Liczba modułów: 12 po ok. 2h każdy (jeden moduł tygodniowo)
Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu, spotkania nie są na żywo
Liczba miejsc: ograniczona (sprzedaż do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: przez cały okres trwania kursu
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe

TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

PRZYPADKÓW
KLINICZNYCH

W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 50 najczęściej spotykanych przypadków klinicznych - od objawów klinicznych, diagnozowania po leczenie i komunikację z klientem. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W pięciu edycjach kursu udział wzięło kilkaset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata (możliwość zajęć po angielsku). Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.

W ramach kursu otrzymasz:


12 modułów pełnych wiedzy, opartych na prawdziwych przypadkach klinicznych

– omówimy łącznie ponad 50 najczęściej spotykanych przypadków

– na kursie dostępne około 30h nagrań z możliwością zadawania pytań prowadzącym

indywidualnie sprawdzane prace domowe tworzone na podstawie prawdziwych przypadków z klinik

limitowana liczba miejsc na kursie

materiały dodatkowe: artykuły (niektóre w języku angielskim), protokoły postępowania, tabele

– dostęp do prywatnej grupy na Facebooku

– możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które raz w tygodniu odpowiadamy w formie wideo

egzamin końcowy

certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu


Poznaj opinie o kursie

Naszym uczestnikom dajemy możliwość wzięcia udziału w anonimowej ankiecie, gdzie mogą podzielić się swoją opinią lub zasugerować zmiany.


Co otrzymasz wykupując kurs?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym 12-tygodniowym kursie: pierwsze kroki w zawodzie lekarza weterynarii - od teorii do praktyki. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Indywidualnie sprawdzane! Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

30h nagrań

Każdy z 12 modułów ma około 2-3h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A) - łącznie to ponad 30h! Wierzymy, że spędzisz kolejne 25h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie ponad 50 godzin nauki.

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 5 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.Ten kurs skierowany jest do:


 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy
 • świeżych absolwentów, którzy niedawno rozpoczęli pracę w klinice
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • lekarzy z niewielkim doświadczeniem, którzy chcą uporządkować wiedzę
 • właścicieli klinik, którzy chcą zapewnić szkolenie dla nowego pracownika


ZAPISZ SIĘ NA KURS

Ze względu na indywidualny charakter kursu, liczba miejsc na jest ograniczona.

Napisz nam e-mail jeśli jesteś zainteresowany/a kursem. Damy Ci znać jak tylko ruszymy z zapisami.

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte. Wyślij nam e-mail na [email protected] jeśli jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji kursu.

Najczęściej zadawane pytania


Czy spotkania na kursie odbywają się na żywo?

 • Kursy online prowadzimy od trzech lat i z doświadczenia wiemy, że większości uczestników ciężko jest znaleźć czas na spotkania i wolą oglądnąć nagrania w wolnym czasie - zwłaszcza że ze względu na dzieląca nas różnicę czasu, ciężko jest znaleźć godziny odpowiadające obu stronom (albo my wstajemy o 5 rano, albo wy słuchacie do północy). Znalazłyśmy na to rozwiązanie: każdy moduł ma około 2h przygotowanych nagrań, które będą dostępne przez 7 dni i możesz ogladnąć je w dogodnym dla siebie czasie.

Czy będę mieć kontakt z prowadzącymi?

 • Tak, wciąż indywidualnie sprawdzamy prace domowe (zadajemy dodatkowe pytania, poprawiamy lub tłumaczymy jeśli potrzeba) oraz dajemy możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które odpowiemy w formie wideo.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

 • Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów PDF i quizów przez 6 miesięcy! Będziesz mógł wracać do nich tyle razy, ile masz na to ochotę. Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy przez 7 dni od pojawienia się modułu.

Czy po zakupie kursu od razu otrzymam dostęp do wszystkich modułów?

 • Nie, kurs trwa przez 9 tygodni - co tydzień udostępnimy Ci dostęp do kolejnych modułów. Wiedza dawkowana jest stopniowo byś miał czas przerobić materiał z danego modułu na spokojnie. Data rozpoczęcia kursu podana jest na stronie oraz w Informacjach Organizacyjnych po zakupie kursu.

Czy będę mógł pobrać wszystkie materiały?

 • Wszystkie materiały oprócz filmów video możesz zapisać na swoim komputerze. Nie umożliwiamy pobierania filmów ze względu na ochronę przed piractwem.

Czy mogę dostać dostęp do nagrań na dłużej niż 7 dni?

 • Dostęp do nagrań jest tylko i wyłącznie przez 7 dni, po tym czasie nagrania są usuwane. Rekomendujemy zaplanowanie sobie minimum 3-4h tygodniowo na sprawy związane z kursem.

Czy warto wydrukować Zeszyt Ćwiczeń?

 • Tak! Bardzo polecamy wydrukowanie wszystkich materiałów. Nie musisz jednak tego robić - możesz korzystać z pliku PDF i dowolnego notatnika w wersji papierowej lub elektronicznej.

Czy są jakieś inne formy płatności?

 • Nasza firma i konto bankowe zarejestrowane są w Australii - dajemy możliwość płatności online przez portal Stripe, dzięki czemu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z transakcją. Koszta przewalutowania bierzemy na siebie.

Czy muszę odrabiać zadania domowe?

 • Nie, zadania domowe są dla chętnych, ale stworzone zostały tak by nie pokrywały się z materiałem z zajęć. Jest to forma nauki.

Czy zadania domowe są indywidualnie sprawdzane?

 • Tak! Twoje odpowiedzi zostaną sprawdzone przez jedną z prowadzących - warunkiem sprawdzenia jest przesłanie odpowiedzi w ciągu 7 dni od daty udostępnienia przez nas modułu. Odpowiedzi otrzymasz w przeciągu 7 dni.

Czy egzamin końcowy jest obowiązkowy?

 • Nie, aczkolwiek by uzyskać certyfikat ukończenia kursu musisz zdać egzamin na minimum 70%.

Czy cena na stronie podana jest za jeden moduł czy za cały kurs?

 • Kwota podana na stronie to cena całego kursu - 12 modułów. Wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich - dlatego cena naszych kilkutygodniowych kursów jest najniższa jak tylko możliwe. Oferujemy również pełną gwarancję zwrotu o której przeczytasz poniżej.

Czy mogę zapłacić w ratach?

 • Tak, dajemy możliwość zapłaty w dwóch ratach przed rozpoczęciem kursu. Napisz do nas na [email protected] by uzyskać więcej informacji.

Co jeśli kurs nie spełnia moich oczekiwań?

 • Dajemy Gwarancję Zwrotu - czyli jeśli w ciągu 5 dni od udostępnienia przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.


Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.