Kurs skierowany jest do lekarzy weterynarii, którzy chcą rozwinąć wiedzę i umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach nagłych. Podczas tego 9-tygodniowego kursu poznasz kluczowe aspekty diagnozowania i leczenia pacjentów w stanach nagłych, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności analityczne, zespołowe i komunikacyjne. 

Każdy z 9 modułów zawiera tematy z medycyny ratunkowej wymagane w codziennej praktyce klinicznej – jest to niezbędna wiedza do radzenia sobie z pacjentami nagłymi. Podzielimy się wskazówkami i trikami, których używają lekarze medycyny ratunkowej by szybko diagnozować i leczyć.


Twoje korzyści: 

 • 9 modułów - łącznie ponad 20 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - ponad 300 stron notatek z kursu,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe, quizy i egzamin końcowy,
 • Materiały dodatkowe do pobrania, np. Schemat wstępnej oceny pacjenta, Diagram pojęciowego ujęcia wstrząsu anafilaktycznego, Protokół leczenia niewydolności wielonarządowej - i wiele innych, dodawanych na bieżąco,

 • 8 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Egzamin i certyfikat ukończenia kursu.
 • 30 punktów edukacyjnych


PLAN KURSU:


Start kursu: 29 stycznia 2024

TYDZIEŃ 1: Triage i wstępna stabilizacja: zasady segregowania pacjentów w klinice, wskażemy kiedy powinna zapalić się “czerwona lampka” oraz podpowiemy jak wykonywać skrócone i pełne badanie kliniczne w stanach nagłych. Dowiesz się jak przygotować klinikę i zespół na przyjazd pacjenta oraz na co musisz uważać udzielając porady telefonicznej. Omówimy sposób tworzenia relacji z zestresowanym klientem, a jednocześnie nie zapomnimy też o nas samych - pokażemy jak kontrolować emocje, co robić gdy przypadek nas przerasta oraz jak prawidłowo przejąć pacjenta odesłanego z innej kliniki.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do modułu ze sprawami organizacyjnymi.


TYDZIEŃ 2: Wstrząs i sepsa: dowiesz się co to jest wstrząs, poznasz jego rodzaje oraz nauczysz się jak szybko go rozpoznawać u swoich pacjentów. Omówimy podstawy patofizjologii by w przystępny sposób wyjaśnić zachodzące procesy - ułatwi ci to zrozumienie tego co widzisz. Przybliżymy również temat sepsy - patofizjologię, diagnozowanie i leczenie. Dodatkowo opowiemy co może pójść nie tak po operacjach i na co powinieneś przygotować klientów. Wszystko to na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych.


TYDZIEŃ 3: Płynoterapia: odpowiednio prowadzona płynoterapia leczy, jednak zastosowana niewłaściwie pogarsza rokowanie i może doprowadzić do śmierci. Przy tak wielu różnych rodzajach płynów, istotne jest byś znał ich zastosowanie i potrafił wyliczyć indywidualny plan płynoterapii dla każdego pacjenta - nauczymy cię tego w trakcie naszych zajęć! Omówimy fizjologię, ocenę odwodnienia, monitorowanie oraz pokażemy jak używać płynów w stanach nagłych (wbrew pozorom to często one ratują życie naszych pacjentów) - a wszystko to oparte na przypadkach klinicznych. Nie masz pomp infuzyjnych w klinice? Nie martw się, pokażemy też jak radzić sobie bez nich jednocześnie podając dawkę płynów zgodną z wyliczonym wcześniej planem.


TYDZIEŃ 4: Ostry brzuch: pacjent przyjeżdża z silnym bólem jamy brzusznej, jak wykluczysz stan zagrożenia życia? Ostry brzuch to częsty powód wizyt w klinikach stanów nagłych, jednak wywiad i objawy kliniczne są często niespecyficzne. Dzięki lepszemu zrozumieniu zarówno patofizjologii, jak i klinicznych aspektów stanów nagłych jamy brzusznej, zwiększysz swoją pewność postępowania w tych trudnych przypadkach. Opowiemy o stabilizacji, diagnostyce i leczeniu. Podpowiemy jak postępować w przypadku obecności wolnego płynu w jamie brzusznej. Zdobądź umiejętność trafnego rozpoznawania najczęstszych przypadków ostrego brzucha.


TYDZIEŃ 5: Stany nagłe ukł. oddechowego: pacjent z niewydolnością oddechową wymaga natychmiastowej reakcji - nie tylko rozsądnego podejścia terapeutycznego w celu ratowania życia, ale również solidnego i odpowiedniego podejścia diagnostycznego w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia adekwatnego leczenia. W trakcie kursu dowiesz się jakie krytyczne kroki powinieneś podjąć – od momentu wejścia pacjenta do kliniki do momentu ustabilizowania. Tematyka obejmie wszystko, od tlenoterapii, przez monitorowanie, aż po właściwe wykorzystanie farmakologii w leczeniu pacjentów z dusznością w ciężkim stresie.


TYDZIEŃ 6: Kwasica ketonowa: dowiesz się jak diagnozować, monitorować i leczyć cukrzycową kwasicę ketonową (DKA) oraz zrozumiesz co prowadzi do jej powstania i jak temu przeciwdziałać. Wszystko będzie oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych, dzięki czemu łatwiej przełożysz te informacje na praktykę.


TYDZIEŃ 7: Procedury w stanach nagłych: dowiesz się, jak wykonywać niektóre z najważniejszych procedur w medycynie ratunkowej aby móc ratować życie pacjentów. Podpowiemy kiedy korzystać z danej procedury, jak ją bezpiecznie wykonać i jak unikać typowych powikłań.


TYDZIEŃ 8: Najczęściej stosowane leki: biorąc pod uwagę tempo medycyny ratunkowej, gruntowna wiedza praktyczna na temat leków jest niezbędna. Które leki możesz użyć u pacjenta nagłego? Jakie są wskazania lub skutki uboczne? Zapoznaj się z podstawowymi lekami niezbędnymi w pracy.


EGZAMIN:
Egzamin końcowy online odbędzie się 6 kwietnia 2024 o godzinie 8 rano:
Wymagane jest zdanie go na minimum 70% by uzyskać imienny certyfikat ukończenia. Nie martw się, nam również zależy byś go zdał, więc włożymy w kurs całe nasze serce by mieć pewność, że przekażemy ci niezbędną wiedzę.

II termin egzaminu: 20 kwietnia 2024 o godzinie 8 ranoWAŻNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 29 stycznia 2024
Czas trwania: 9 tygodni
Liczba modułów: 8 po 2-3h każdy (jeden moduł tygodniowo)
Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu, spotkania nie są na żywo
Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe
Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie i różnicy czasu Polska - Australia
Cena kursu: 2200zł - możliwość płatności ratalnych (więcej na dole strony)
Punkty edukacyjne: 30 punktów edukacyjnych


Zobacz co nasi kursanci sądzą na temat tego kursu

Nasi kursanci zostali poproszeni o zostawienie anonimowej opinii po zakończeniu kursu.
Zobacz co odpowiedzieli na pytanie
"Czy chcesz coś dodać od siebie?".

DATY:

29 stycznia 2024 - Moduł 1 - Triage i wstępna stabilizacja

5 lutego 2024 - Moduł 2 - Wstrząs i sepsa

12 lutego 2024 - Moduł 3 - Płynoterapia

19 lutego 2024 - Moduł 4 - Ostry brzuch

26 lutego 2024 - Moduł 5 - Stany nagłe ukł. oddechowego

4 marca 2024 - Moduł 6 - Kwasica ketonowa

11 marca 2024 - Moduł 7 - Procedury w stanach nagłych

18 marca 2024 - Moduł 8 - Najczęściej stosowane leki

6 kwietnia 2024 - EGZAMIN pisemny (I termin) - SOBOTA, 8:00

20 kwietnia 2024 - EGZAMIN pisemny (II termin) - SOBOTA, 8:00

Ten kurs skierowany jest do:


 • lekarzy weterynarii chcących poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności i zwiększyć efektywność pracy
 • lekarzy weterynarii, którzy chcą opanować strach i zmniejszyć poczucie niepewności
 • właścicieli klinik, którym zależy na poznaniu innych metod diagnozowania i leczenia pacjentów
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracyCo otrzymasz wykupując dostęp?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w 9-tygodniowym kursie z podstaw stanów nagłych. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków z klinik stanów nagłych.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu. Możesz otrzymać certyfikat w języku angielskim.

Q&A

Będziesz mieć możliwość anonimowego zadwania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

25 godzin nagrań

Każdy z dziewięciu modułów ma około 2-3h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A) - łącznie to około 25h! Wierzymy, że spędzisz kolejne 25h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie około 50 godzin nauki.

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Co możesz zyskać?


Rozwiniesz swoje umiejętności oceny pacjentów: nauczymy Cię jak postępować z częstymi przypadkami, planować, zarządzać zespołem i monitorować pacjentów w stanach nagłych. 

Poznasz zasady stabilizacji i zabiegi ratujące życie: pokażemy Ci jak stabilizować pacjenta, a także wyjaśnimy znaczenie i wykonanie zabiegów ratujących życie.

Nauczysz się jak wykorzystać teorię w praktyce: podpowiemy jak zastosować zebraną wiedzę w praktyce. Omawiane tematy opierać będziemy na prawdziwych przypadkach.

Oprzesz swoje postępowanie na badaniach naukowych: przypomnimy podstawy patofizjologii, które ułatwią Ci zrozumienie tego co widzisz. Zapoznasz się z badaniami naukowymi i łatwo zidentyfikujesz pacjentów wymagających nagłej interwencji.


Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz posiadał wiedzę i umiejętności gotowe do zastosowania w klinice weterynaryjnej.


Prowadzące:
Magdalena West & Patrycja Zimmermann
Emergency & Critical Care Australia


Od wielu lat zajmujemy się medycyną stanów nagłych pracując w największych renomowanych australijskich klinikach specjalizujących się w tej tematyce. Zajmujemy się również mentoringiem australijskich studentów oraz stażystów, co zainspirowało nas do dzielenia się swoją wiedzą ze studentami oraz lekarzami weterynarii w Polsce i na świecie. Od kilku lat, pomimo znacznej różnicy w strefach czasowych, prowadzimy kursy online dla studentów i lekarzy z całego świata. Na codzień pracujemy pod okiem dyplomowanych specjalistów z takich dziedzin jak: stany nagłe, radiologia, chirurgia, kardiologia oraz choroby wewnętrzne. Ukończyłyśmy wiele kursów związanych ze stanami nagłymi, radiologią, zarządzaniem zespołem oraz komunikacją z klientem. Więcej o nas przeczytasz w zakładce "O Nas" na górze strony.

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.