Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej. Każdy narząd w klatce piersiowej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć rentgenowskich, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia rentgenowskie najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  


Ten kompleksowy kurs skierowany jest zarówno do studentów ostatnich semestrów medycyny weterynaryjnej i świeżo upieczonych absolwentów, jak i praktykujących już lekarzy, którzy chcą poczuć się pewniej wykonując i analizując zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej. Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Twoje korzyści: 

  • Ponad 16 godzin nagrań w formie 5-20min wideo, podzielonych na 6 tematycznych modułów,
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu
  • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe- w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy przed i po każdym module,
  • 6 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania 25 punktów edukacyjnych



PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 2 września 2024

Data zakończenia kursu (egzaminu): 19 października 2024

Czas trwania: 7 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy do udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza

Płatności: możliwość płatności w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!

Punkty edukacyjne: certyfikat uprawniający do odebrania 25 punktów edukacyjnych.




PLAN KURSU:

Moduł 1: Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz pozycjonowanie

Zaczniemy od omówienia ograniczeń badania radiologicznego klatki piersiowej, a także ogólnych wskazówek do oceny zdjęć radiologicznych (dobór parametrów, podstawowe artefakty, technika oceny radiogramu). Dowiesz się, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania radiologicznego klatki piersiowej, a następnie jak prawidłowo wykonywać zdjęcia RTG oraz pozycjonować pacjentów. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w w różnych projekcjach.


Moduł 2: Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej

Podczas tego modułu dowiesz się, co powinno znaleźć się na zdjęciu rentgenowskich. Omówimy także obszar kolimacji, ilość projekcji oraz parametry ekspozycji klatki piersiowej. Przeanalizujemy podstawowe zasady interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej oraz zasady oceny pól płucnych w zależności od ułożenia. W projekcji prawobocznej oceniamy lewe płuco - dlaczego?


Moduł 3: Anatomia radiologiczna klatki piersiowej
W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów klatki piersiowej (płuca, oskrzela, tchawica, układ sercowo-naczyniowy, śródpiersie, przełyk, węzły chłonne, przepona, ściana klatki piersiowej i jama opłucnej). Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie. Czy wiesz jakie są najczęstsze błędy przy wykonywaniu zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej?


Moduł 4: Najczęstsze patologie klatki piersiowej

Ten moduł poświęcony jest najczęstszym procesom chorobowym, z którymi mamy do czynienia w codziennej praktyce. Omówimy m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, niewydolność serca, obrzęk płuc (kardiogenny i niekardiogenny), zmiany naciekowe i ogniskowe, a także choroby tchawicy, zmiany w obrębie śródpiersia i przełyku i wszelkiego rodzaju przepukliny. Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy odmą, niedodmą i rozedmą?


Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać różne przypadki kliniczne i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 


Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych.


Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.

Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie



Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu, co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację I zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum samodzielnie prowadzonych kursów z różnych obszarów radiologii, stworzonych dla NEWGRADVETS.

Obejrzyj część nagrania by zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas kursu!



Co otrzymujesz w ramach kursu?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 7-tygodniowym kursie: radiologia jamy brzusznej. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.


.




Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.


Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.


Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.


Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu wraz z 30 punktami edukacyjnymi.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 14h. Łącznie czeka Cię więc ponad 30h nauki!


Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:

2 września 2024 - Moduł 1 - Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz pozycjonowanie

9 września 2024 - Moduł 2 - Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej

16 września 2024 - Moduł 3 - Anatomia radiologiczna klatki piersiowej

23 września 2024 - Moduł 4 - Najczęstsze patologie klatki piersiowej

30 września 2024 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne - analiza i ćwiczenie opisu zdjęć.

7 października 2024 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne - analiza i ćwiczenie opisu zdjęć.

19 października 2024 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59

2 listopada 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59


ZAPISZ SIĘ NA KURS
RADIOLOGIA KLATKI PIERSIOWEJ



Liczba miejsc jest ograniczona.
Po wyczerpaniu miejsc zniknie możliwość zakupu kursu.


Chcesz otrzymać fakturę? Masz problemy z płatnością? Wyślij nam e-mail na [email protected]

Możemy wysłać Ci manualnie link do płatności przy użyciu Przelewy24.

Nie wystawiamy faktury VAT.



WYBIERZ JEDNĄ Z PONIŻSZYCH OPCJI PŁATNOŚCI:




JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?


Zapisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności, gdy ustalimy datę kolejnej edycji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Zajrzyj do FAQ - najczęściej zadawane pytania związane z kursem w sekcji “Informacje organizacyjne” oraz zakładki FAQ.

Wciąż nie rozwialiśmy Twoich wątpliwości? Napisz do nas [email protected] - staramy się odpowiadać w ciągu 24h, jeśli więc po tym czasie nie otrzymasz od nas maila, sprawdź poprawność wpisanego adresu.