Podczas tego intensywnego, 7-tygodniowego kursu, nauczysz się, jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć RTG. Każdy narząd w jamie brzusznej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć RTG najnowszej technologii, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych, wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia RTG najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie, rozłożonej na tematyczne moduły, ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  


Ten kompleksowy kurs skierowany jest zarówno do studentów ostatnich semestrów medycyny weterynaryjnej i świeżo upieczonych absolwentów, jak i praktykujących już lekarzy, którzy chcą poczuć się pewniej wykonując i analizując zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej. Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Twoje korzyści: 

  • Ponad 16 godzin nagrań w formie 5-20min wideo, podzielonych na 6 tematycznych modułów,
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu
  • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe- w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy przed i po każdym module,
  • 6 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania 25 punktów edukacyjnych


PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 13 maja 2024

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 13 lipca 2024

Czas trwania: 7 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy do udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza

Płatności: możliwość płatności w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!

Punkty edukacyjne: 25 punktów po zdaniu egzaminu końcowego

PLAN KURSU:

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania. 


Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.


Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów 

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.


Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy 

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie.


Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 


Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.


Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.

Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie


Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu, co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację I zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum samodzielnie prowadzonych kursów z różnych obszarów radiologii, stworzonych dla NEWGRADVETS.


Nie masz jeszcze pewności, czy to kurs dla Ciebie?


Obejrzyj przykładowe nagranie z kursu i sam się przekonaj!


Co otrzymujesz w ramach kursu?
Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 7-tygodniowym kursie: radiologia jamy brzusznej. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.


Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 14h. Łącznie czeka Cię więc ponad 30h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:


13 maja 2024 - Moduł 1 - Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie

20 maja 2024 - Moduł 2 - Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

27 maja 2024 - Moduł 3 - Fizjologia i topografia narządów

3 czerwca 2024 - Moduł 4 - Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy

10 czerwca 2024 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne cz. I

17 czerwca 2024 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne cz. II

29 czerwca 2024 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59

13 lipca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59
TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI, bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału, połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania. ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

ZDJĘĆ RENTGENOWSKICH


W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 100 zdjęć rentgenowskich. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W naszych kursach wzięło udział już kilkuset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.


Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?


Zapisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności, gdy ustalimy datę kolejnej edycjI.Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Zajrzyj do FAQ - najczęściej zadawane pytania związane z kursem w sekcji “Informacje organizacyjne” oraz zakładki FAQ.

Wciąż nie rozwialiśmy Twoich wątpliwości? Napisz do nas [email protected] - staramy się odpowiadać w ciągu 24h, jeśli więc po tym czasie nie otrzymasz od nas maila, sprawdź poprawność wpisanego adresu.