Jesteś lekarzem weterynarii lub studentem medycyny weterynaryjnej? Pragniesz pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rozrodu klaczy? Nasz kurs online oferuje szczegółowe i praktyczne podejście do wszystkich etapów tego procesu, obejmując również identyfikowanie, zapobieganie i eliminację ewentualnych ewentualnych komplikacji, które mogą się pojawić, ale już nigdy Cię nie zaskoczą.

Twoje korzyści: 

  • 5 wyjątkowych modułów tematycznych - ponad 12 godzin profesjonalnych nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 5 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • Dwa terminy egzaminu końcowego - po 2 tygodniach od ostatniego modułu i 2 tygodnie później, dla zagwarantowania czasu na powtórki z nagraniami, których dostęp masz przez cały ten czas!
  • Imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu
  • 25 punktów edukacyjnych

PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 26 lutego 2024

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 6 kwietnia 2024

Czas trwania: 6 tygodni

Liczba modułów: 5 + egzamin (jeden moduł tygodniowo) po 2-3h każdy, składających się z krótkich (5-20 min nagrań) - w każdym tygodniu udostępniamy jeden moduł

Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.); sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc w systemie kolejności zapisów

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty 2 terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony)

Punkty edukacyjne:
możliwość otrzymania 25 punktów edukacyjnych





Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Paulina Supera

Rozród koni
Lekarz weterynarii w Newcastle Equine Centre, Australia

Rozchwytywana lekarka specjalizująca się w rozrodzie i neonatologii koni wyścigowych. Po ukończeniu studiów w 2015 roku, rozpoczęła pracę w największym centrum rozrodu koni w Szwecji: Paul Schockemohle Flyinge & Partners. Kolejne doświadczenia zdobywała na całym świecie, pracując w stadninach w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Irlandii, Francji i Niemczech. Ostatecznie podjęła wyzwanie przeprowadzki do Australii, gdzie swoją opieką objęła stado liczące 150 koni. Po ukończeniu intensywnego, 12-miesięcznego stażu rotacyjnego z chirurgii, anestezjologii, rozrodu oraz interny koni na Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii, podjęła pracę na Uniwersytecie w Sydney. W ostatnich latach była lekarzem prowadzącym w Vinery Stud - jednej z największych stadnin koni rasy pełnej krwi angielskiej w Australii, a obecnie pracuje jako lekarz rozrodowy/ambulatoryjny w Newcastle Equine Centre.



Podczas tego intensywnego, 5-tygodniowego kursu, wejdziesz w buty doświadczonego lekarza i opiekuna klaczy na każdym etapie rozrodu - od jej przygotowanie, przez ciążę, po opiekę po porodzie. Czekają na Ciebie szczegółowe omówienia każdego elementu w nagraniach wideo, uzupełnione materiałami dodatkowymi, zagadkami klinicznymi i odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania w ramach sesji Q&A - wszystko, dla zdrowia Twoich pacjentek i ich źrebiąt.



PLAN KURSU:

MODUŁ 1 - Jak przygotować klacz do inseminacji/krycia
Od oceny przydatności klaczy do rozrodu, przez jej cykl rujowy i co zrobić, gdy klacz nie wchodzi w ruję, po cysty w macicy, wraz z ich znaczeniem klinicznym i postępowaniem - kurs zaczynamy intensywnie! W tym module omówimy także najistotniejsze badania - USG, cytologia i posiew wymazu z macicy oraz biopsję - od właściwego wykonania/pobrania po interpretację. Na koniec zajmiemy się istotnymi kwestiami płukania macicy (kiedy i jak wykonywać procedurę) oraz leczenia rozwijających się w niej zakażeń.


MODUŁ 2 - Klacz w rui - i co dalej?
Klacz weszła już w ruję - pora na działanie. Przed jego podjęciem musisz jednak wiedzieć jak i kiedy wykonać inseminację oraz dobrze zrozumieć różnice w pracy z nasieniem świeżym, schłodzonym i mrożonym. Zajmiemy się również często sprawiającym problemem postanówkowym zapaleniem błony śluzowej oraz omówimy jak i kiedy wykonać zabieg Caslicka.


MODUŁ 3 - Opieka ciążowa nad źrebną klaczą
Naucz się, jak rozpoznać ciążę oraz radzić sobie w przypadku ciąży bliźniaczej. W tym rozdziale omówimy także czym jest, jak rozpoznawać i leczyć placentitis oraz niełatwą kwestii aborcji - postępowanie, najpowszechniejsze przyczyny jej konieczności oraz co możemy zrobić, by skutecznie zapobiegać im w przyszłości.


MODUŁ 4 - Poród
Pora na rozwiązanie - oby przebiegło w sposób poprawny fizjologicznie, od którego omówienia rozpoczniemy. Porównamy poród prawidłowy i dystocję, uwzględniając postępowanie w obu tych wypadkach, wraz z opieką okołoporodową nad potrzebującą nas klaczą, w tym: zatrzymanie łożyska, agalakcja (problem z produkcją mleka), zapalenie macicy, ochwat, kolki po porodzie i mastitis. 


MODUŁ 5 - Najczęstsze przypadki spotykane w terenie
Wszystkie moduły kursu oparte są na praktycznych przykładach, teraz jednak pora na zebranie całej tej wiedzy i zastosowanie w praktyce. Czym są najczęstsze przypadki, z którymi spotkasz się w pracy, oraz jak sobie z nimi poradzić - case study prawdziwych przypadków.


EGZAMIN KOŃCOWY

Egzamin organizowany jest w dwóch terminach (dokładne daty dla danej edycji znajdziesz poniżej) o godzinie 8:00 w sobotę, z dwutygodniową przerwą pomiędzy. Zawsze ma on formę pisemną i udostępniany jest na platformie kursu. Przystąpienie do egzaminu końcowego nie jest obligatoryjne, ale by otrzymać certyfikat - musisz uzyskać co najmniej 70% punktów w jednym z dwóch podejść. 




Co otrzymujesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 5-tygodniowym kursie Rozród Koni - Klacze. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.



Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

12h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2,5h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 12h. Łącznie czeka Cię więc ponad 25h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

ZOBACZ FRAGMENT NAGRANIA

Obejrzyj część nagrania by zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas kursu!

DATY:

26 lutego 2024 - Moduł 1 - Jak przygotować klacz do inseminacji/krycia

4 marca 2024 - Moduł 2 - Klacz w rui - i co dalej?

11 marca 2024 - Moduł 3 - Opieka ciążowa nad źrebną klaczą

18 marca 2024 - Moduł 4 - Poród

25 marca 2024 - Moduł 5 - Najczęstsze przypadki spotykane w terenie

6 kwietnia 2024 - Egzamin pisemny - I termin - SOBOTA, 8:00 

20 kwietnia 2024 - Egzamin pisemny - II termin - SOBOTA, 8:00


5 TYGODNI INTENSYWNEGO KURSU 

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI, ponieważ wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału, połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania, ułatwią Ci zapamiętanie informacji na długo.


PONAD 30 PRAWDZIWYCH PRZYPADKÓW

W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad prawdziwych przypadków. Poczujesz się pewnie!


300+ ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W naszych kursach wzięło udział już kilkuset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.


Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.


JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?

Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.