Ten kompleksowy kurs skierowany jest zarówno do studentów ostatnich semestrów medycyny weterynaryjnej i świeżo upieczonych absolwentów, jak i praktykujących już lekarzy, chcących poznać kluczowe aspekty opieki nad pacjentem wykazującym objawy nagłych zaburzeń neurologicznych. Trójka prowadzących - doświadczonych lekarzy weterynarii zajmujących się na co dzień stanami nagłymi - przeprowadzi Cię przez proces opieki nad pacjentem, od jego pojawienia się w gabinecie, przez badania i diagnozę, po wdrożenie leczenia. Omówimy także sposoby skutecznej komunikacji z klientem, szczególnie ważnej i wyjątkowo trudnej w momencie, gdy na szali leży zdrowie i życie jego ukochanego pupila.


Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Twoje korzyści


  • 6 modułów tematycznych - ponad 12 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 6 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • Dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas,
  • Imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu + 35 punktów edukacyjnych.


PLAN KURSU


Tydzień 1 - Diagnoza chorób układu nerwowego

Pomimo, iż kurs poświęcony jest przede wszystkim stanom nagłym w neurologii psów i kotów, postanowiliśmy naszym kursantom dać dodatkową wartość. W pierwszym tygodniu skoncentrujemy się na wszystkich najważniejszych aspektach podejścia do pacjenta neurologicznego. Dowiesz się jak właściwie zbadać pacjenta i wyciągnąć wnioski z obserwowanych deficytów, co doprowadzi Cię do lokalizacji problemu w układzie nerwowym. Następnie pokażemy Ci jak skorelować obserwowane objawy z informacjami zebranymi w wywiadzie by wskazać listę najbardziej prawdopodobnych rozpoznań różnicowych. 

Za kończenie tego modułu wspólnie rozłożymy na czynniki pierwsze przypadek kliniczny, dzięki czemu na własnej skórze przekonasz się, że neurologia jest prosta i logiczna.


Tydzień 2 - Stabilizacja pacjenta w stanie nagłym oraz komunikacja z jego opiekunem

Szybka i właściwa reakcja w stanach nagły to podstawa, a przy tym umiejętność, której możesz się nauczyć. Stabilizacja pacjenta, który wymaga natychmiastowej pomocy to podstawa, ponieważ bez tego nie masz możliwości przejścia do kolejnych kroków i uratowania nie tylko jego zdrowia, ale i życia. W takich chwilach nie ma miejsca na panikę, nie tylko Twoją, ale również opiekuna - Twojego głównego źródła wiedzy o wydarzeniach sprzed przyjazdu do kliniki. Omówimy jak skutecznie komunikować się z przerażonym sytuacją klientem, jakie zadawać pytania i co zrobić, by opanować emocje.


Tydzień 3 - Stan padaczkowy: od wprowadzenia do pełnej diagnozy

Różnorodność, patofizjologia i etiologia stanów padaczkowych - wszystko, co musisz wiedzieć, by pomóc swojemu pacjentowi. Omówimy, jak skutecznie powstrzymać napad drgawkowy i przydatność zastosowania techniki śpiączki farmakologicznej, prześledzimy procedury stabilizacji i leczenia uzupełniającego, by na koniec zagłębić się w kwestie powikłań związanych ze stanem padaczkowym oraz postępowania w warunkach domowych.


Tydzień 4 - Zaburzenia równowagi: od wprowadzenia do terapii

Niezborności ruchowe to kategoria o wiele szersza, niż mogłoby się wydawać - dlatego opowiemy Ci o ich różnych rodzajach (w tym tak istotnych niezborności móżdżkowej i proprioceptywnej), kluczowych dla diagnozy i terapii zaburzeń równowagi, w oparciu o analizę prawdziwych przypadków klinicznych. Pochylimy się również nad zespołem przedsionkowym, omawiając jego typy, diagnostykę i skuteczne metody terapii. 


Tydzień 5 - Ostry niedowład/porażenie kończyn

Znajdź z nami wyjście z labiryntu wiedzy, zawartej w tym obszernym module. Zaczniemy od podstaw i lokalizowania choroby w rdzeniu kręgowym oraz obwodowym układzie nerwowym. Następnie zejdziemy głębiej, by zapoznać się ze specyfiką przypadków, takich jak zator włóknisto-chrzęstny czy zapalenie rdzenia kręgowego, równocześnie analizując ich wpływ na funkcje kończyn. W kolejnym etapie przeanalizujemy kwestie urazów kręgosłupa i rdzenia kręgowego, skupiając się na różnicach w podejściu diagnostycznym i leczeniu, by zakończyć na najistotniejszych chorobach obwodowego układu nerwowego, z którymi możesz się spotkać w swojej codziennej praktyce.


Tydzień 6 - Uraz głowy

Urazy głowy to nie tylko jedne z najpoważniejszych stanów nagłych, z jakimi spotkasz się w swojej praktyce klinicznej, ale również najbardziej przerażające. Jedynym sposobem, by opanować strach i odpowiednio zareagować, jest prewencyjne zaopatrzenie się w wiedzę i umiejętności. W tym module omówimy więc patofizjologię, metody diagnostyczne oraz skuteczne strategie leczenia w wypadku urazów głowy, a wszystko to w oparciu o konkretne przypadki kliniczne.


EGZAMIN KOŃCOWY

Egzamin organizowany jest w dwóch terminach (dokładne daty dla danej edycji znajdziesz poniżej) o godzinie 8:00 w sobotę, z dwutygodniową przerwą pomiędzy. Zawsze ma on formę pisemną i udostępniany jest na platformie kursu. Przystąpienie do egzaminu końcowego nie jest obligatoryjne, ale by otrzymać certyfikat - musisz uzyskać co najmniej 70% punktów w jednym z dwóch podejść. 



WAŻNE INFORMACJE


  • Data rozpoczęcia: 20 maja 2023
  • Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 13 lipca 2024
  • Czas trwania: 6 tygodni + egzamin
  • Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin (dwa terminy)
  • Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 
  • Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.)
  • Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego i 35 punktów edukacyjnych 
  • Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu
  • Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego
  • Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
  • Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań
  • Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie
  • Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)

Ten kurs skierowany jest do:

  • lekarzy weterynarii chcących poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności i zwiększyć efektywność pracy
  • lekarzy weterynarii, którzy chcą opanować strach i zmniejszyć poczucie niepewności
  • właścicieli klinik, którym zależy na poznaniu innych metod diagnozowania i leczenia pacjentów
  • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim
  • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy

Co otrzymujesz

w ramach kursu?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 6-tygodniowym kursie Neurologiczne Stany Nagłe. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

12h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 15h. Łącznie czeka Cię więc ponad 27h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY


20 maja 2024 - Moduł 1 - Diagnoza chorób układu nerwowego

27 maja 2024 - Moduł 2 - Stabilizacja pacjenta w stanie nagłym oraz komunikacja z jego opiekunem

3 czerwca 2024 - Moduł 3 - Stan padaczkowy: od wprowadzenia do pełnej diagnozy

10 czerwca 2024 - Moduł 4 - Zaburzenia równowagi: od wprowadzenia do terapii

17 czerwca 2024 - Moduł 5 - Ostry niedowład/porażenie kończyn

24 czerwca 2024 - Moduł 6 - Uraz głowy

13 lipca 2024 -Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59

27 lipca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59

POZNAJ PROWADZĄCYCH

Hubert Kołodziejczak

Moduły 1, 3, 4, 5

lekarz weterynarii w łódzkiej całodobowej klinice Lancet

Doświadczony lekarz weterynarii, skupiający się w swojej praktyce na stanach neurologicznych małych zwierząt. Napędzany ciągłą chęcią zdobywania nowej wiedzy uczestniczył w tak wielkiej liczbie kursów, szkoleń i konferencji na całym świecie, że już dawno zabrakło mu ścian na dyplomy. Z pasją śledzi informacje o nowocześniejszych technikach i najświeższych odkryciach w neurologii weterynaryjnej, które stosuje w codziennej pracy z pacjentem oraz jako podstawę organizowanych przez siebie warsztatów, podczas których wprowadza innych lekarzy w tajniki tej wymagającej dziedziny.




Magdalena West

Moduł 6

lekarka weterynarii w Centre for Animal Referral and Emergency w Melbourne (Australia)

Po ukończeniu studiów w Polsce z miejsca wyjechała do Australii, by spełnić swoje marzenia o pracy na antypodach. Po zdaniu egzaminu Australasian Veterinary Examination rozpoczęła zdobywanie doświadczenia w specjalistycznej klinice w nowozelandzkim Auckland, by następnie przenieść się do Bendigo. W tamtejszej klinice dziennej zakochała się w stanach nagłych i chirurgii tkanek miękkich. Obecnie pracuje i rozwija się w renomowanej klinice specjalistycznej w Melbourne, opiekując się najcięższymi przypadkami jako emergency and critical care veterinarian.

Patrycja Zimmermann 

Moduł 2

lekarka weterynarii w Animal Emergency Service w Brisbane (Australia)

Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu postanowiła wskoczyć na głęboką wodę i wyjechać na drugi koniec świata, gdzie na University of Queensland zdała Australasian Veterinary Examination. Swoje świeżo zdobyte uprawnienia i pasję połączyła w pracy w przychodniach pierwszego kontaktu w Melbourne, gdzie zdobyła doświadczenie w zakresie interny i chirurgii, którą szczerze uwielbia. Obecnie skupia się przede wszystkim na stanach nagłych, opiekując się pacjentami jako emergency and critical care veterinarian w renomowanej klinice w Brisbane, równocześnie rozwijając swoje umiejętności w ramach studiów podyplomowych Emergency Medicine and Critical Care na Uniwersytecie w Melbourne. 

ZAPISZ SIĘ NA KURS


Liczba miejsc jest ograniczona.
Po wyczerpaniu miejsc zniknie możliwość zakupu kursu.


Chcesz otrzymać fakturę? Masz problemy z płatnością?
Wyślij nam e-mail na
[email protected]

Nie wystawiamy faktury VAT.




JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?


Zapisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności, gdy ustalimy datę kolejnej edycji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.