Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć rentgenowskich układu kostnego. Pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć rentgenowskich, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym.

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z zawodem, czy może chcesz uzupełnić swoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia rentgenowskie najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału. 


Twoje korzyści: 

  • 6 modułów tematycznych - ponad 12 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 6 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • Dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!




PRAKTYCZNE INFORMACJE


Data rozpoczęcia: jesień 2024

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): jesień 2024

Czas trwania: 7 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.)

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego 

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)


PLAN KURSU:

MODUŁ 1: Wprowadzenie, zarządzanie parametrami i schematy postępowań wstępnych.

Moduł stanowiący fundament kolejnych etapów nauki w ramach tego kursu. Zawiera zestawienie wszystkich niezbędnych informacji teoretycznych, omawianych w sposób odnoszący je bezpośrednio do praktyki lekarza radiologa - bez uczenia się na pamięć suchych faktów. Dowiedz się, jak w praktyce wykorzystać wiedzę z zakresu zasad radiologii układu kostnego, uzyskiwania wysokiego kontrastu poprzez manipulację parametrami (m.in. kV i mAs), przygotować pacjenta do badania (wcześniejsze czynności związane z jego kwalifikacją oraz oceną konieczności zastosowania znieczulenia lub sedacji) oraz schematów znieczulenia z uwzględnieniem najważniejszego aspektu zabiegu - dobra i zdrowia pacjenta.


MODUŁ 2: Diagnostyka obrazowa czaszki i kręgosłupa.

Diagnostyka radiologiczna czaszki i kręgosłupa to niezwykle istotne narzędzie w pracy lekarza weterynarii. Pozwala na identyfikację wielu patologii i nieprawidłowości, wymaga jednak znacznych pokładów staranności, wiedzy anatomicznej oraz zrozumienia ograniczeń badania RTG w tym zakresie. Moduł, ze względów praktycznych, podzielony jest na dwie części. Rozpoczynamy od czaszki - dokładna znajomość jej prawidłowej anatomii oraz specyfiki poszczególnych ras jest niezwykle istotna, tak jak precyzyjność pozycjonowania czy utrzymanie symetrii. Omówimy również sytuacje, w których warto zastanowić się nad wykorzystaniem bardziej zaawansowanych technik obrazowania (np.TK). Następnie przejdziemy do kręgosłupa oraz roli, jaką radiologia odgrywa w diagnostyce chorób dysku międzykręgowego, złamań czy zmian zwyrodnieniowych, kładąc nacisk na pozycjonowanie oraz czynniki, mogące wpływać na wyniki badania.


MODUŁ 3: Kończyna Piersiowa.

Omówienie poszczególnych kończyn zaczniemy od kości długich i metod oceny złamań wraz z właściwym nazewnictwem i klasyfikacją radiologiczną. Skupimy się także na stawie ramiennym, przede wszystkim entezopatii stożka rotatorów i Osteochondritis dissecans (OCD), a także praktycznych aspektach diagnostyki tych schorzeń. Kolejnym omawianym obszarem będzie analiza stawu łokciowego - od projekcji statycznych i dynamicznych oraz AP z pronacją i bez, przez dysplazję i urazy, naświetlając techniki radiologiczne umożliwiające identyfikację problemów w tym zakresie. Ostatnim przystankiem będzie obszar stawu nadgarstkowego, śródręcza i palców (w tym trzeszczek) oraz specyfika wyzwań diagnostycznych, metod oceny i kompleksowych działań zmierzających do poprawnej diagnozy.


MODUŁ 4: Miednica i kończyna miedniczna.

Po kończynie piersiowej przyszła pora na miedniczą, wraz z analizą kości długich i zwróceniem uwagi na problem deformacji kątowych. Omówimy staw biodrowy, prezentując różnorodne projekcje (m.in. OFA, “na żabę”, dystrakcję, DAR) do oceny dysplazji, a take urazy i złamania w obrębie kości miednicy i stawów biodrowo-krzyżowych. Następnie przejdziemy do stawu kolanowego, technik superpozycji bocznej i strzałkowej oraz urazów (zerwanie ACL, awulsja guzowatość kości piszczelowej, zwichnięcie rzepki), by zakończyć na części poświęconej stawowi stępu, śródstopiu i palcom oraz wyzwaniom diagnostyki tych elementów budowy kończyny miednicznej.


MODUŁ 5: Najczęstsze choroby uogólnione, metaboliczne i zapalne/nowotworowe.

Moduł omawia wybrane  grupy jednostek chorobowych - ich identyfikację, ocenę i skuteczne zarządzanie przypadkiem. Zakres tematu obejmuje przykłady procesów nowotworowych i zapalnych kości (koncentrując się na takich zjawiskach, jak osteomyelitis i ocenie odczynów okostnowych), chorób uogólnionych (m.in. panosteitis czy osteodystrofia przerostowa) oraz choroby metaboliczne (przede wszystkim nadczynność przytarczyc z uogólnioną osteopenią oraz krzywica). Przedstawimy kluczowe cechy poszczególnych schorzeń, jak zawsze w kontekście praktycznego ich wykorzystania w diagnostyce radiologicznej oraz opracowywaniu strategii leczenia.


MODUŁ 6: Przypadki kliniczne + dodatek “Sprawdź siebie”.

Kurs ma charakter praktyczny, a każdy element teoretyczny ma na celu jedynie umożliwić Ci uzyskanie jak najlepszych efektów pracy. Ostatni etap nauki nie wprowadza nowych informacji technicznych, a stanowi możliwość wykorzystania zdobytej już wiedzy w praktyce. Analiza różnorodnych przypadków klinicznych oraz dodatkowa sekcja “Sprawdź siebie” przygotują Cię nie tylko do egzaminu, ale - przede wszystkim - do pracy z pacjentem, skutecznej i bezstresowej dla obu stron.


EGZAMIN KOŃCOWY

Egzamin organizowany jest w dwóch terminach (dokładne daty dla danej edycji znajdziesz poniżej) o godzinie 8:00 w sobotę, z dwutygodniową przerwą pomiędzy. Zawsze ma on formę pisemną i udostępniany jest na platformie kursu. Przystąpienie do egzaminu końcowego nie jest obligatoryjne, ale by otrzymać certyfikat - musisz uzyskać co najmniej 70% punktów w jednym z dwóch podejść. 

Poznaj prowadzącego

Lek. wet. spec. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie


Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu, co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację I zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum samodzielnie prowadzonych kursów z różnych obszarów radiologii, stworzonych dla NEWGRADVETS.

Co otrzymujesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym kursie: radiologia układu kostnego. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

12h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 14h. Łącznie czeka Cię więc ponad 26h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:


25 marca 2024 - Moduł 1 - Wprowadzenie, zarządzanie parametrami i schematy postępowań wstępnych

1 kwietnia 2024 - Moduł 2 - Diagnostyka obrazowa czaszki i kręgosłupa

8 kwietnia 2024 - Moduł 3 - Kończyna Piersiowa

15 kwietnia 2024 - Moduł 4 - Miednica i kończyna miedniczna

22 kwietnia 2024 - Moduł 5 - Najczęstsze choroby uogólnione, metaboliczna i zapalne/nowotworowe

29 kwietnia 2024 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne + dodatek “Sprawdź siebie”

11 maja 2024 (sobota, 8:00) - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59

25 maja 2024 (sobota, 8:00) - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59




TYGODNI INTENSYWNEGO KURSU 

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI, ponieważ wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału, połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania, ułatwią Ci zapamiętanie informacji na długo.



ZDJĘĆ RENTGENOWSKICH 



W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 100 zdjęć rentgenowskich. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W naszych kursach wzięło udział już kilkuset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.



Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?


Zapisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności, gdy ustalimy datę kolejnej edycji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.