Kurs skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej

Twoje korzyści: 

 • 7 modułów - łącznie ponad 15 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
 • Quizy przed i po każdym module,
 • Materiały dodatkowe do pobrania,
 • 6 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Egzamin końcowy,
 • 30 punktów edukacyjnych,
 • Certyfikat ukończenia kursu.


PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 3 kwietnia 2023

Data zakończenia kursu (egzaminu): 20 maja 2023

Czas trwania: 7 tygodni

Liczba modułów: 6 (jeden moduł tygodniowo)+ egzamin

Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online

Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)

Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe

Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie

Płatności: możliwość płatności w ratach - więcej informacji na dole strony

Obejrzyj część nagrania by zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas kursu!


DATY:

3 kwietnia 2023 - Moduł 1 - Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz pozycjonowanie

10 kwietnia 2023 - Moduł 2 - Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej

17 kwietnia 2023 - Moduł 3 - Anatomia radiologiczna klatki piersiowej

24 kwietnia 2023 - Moduł 4 - Najczęstsze patologie klatki piersiowej

1 maja 2023 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne - analiza i ćwiczenie opisu zdjęć.

8 maja 2023 - Moduł 6 - Przypadki kliniczne - analiza i ćwiczenie opisu zdjęć.

20 maja 2023 (SOBOTA) - Egzamin pisemny (1 termin)

3 czerwca 2023 (SOBOTA) - Egzamin pisemny (2 termin)


TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

ZDJĘĆ RENTGENOWSKICH


W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 100 zdjęć rentgenowskich. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W naszych kursach udział wzięło kilkaset studentów i lekarzy weterynarii z całego świata. Ich zaangażowanie, praca i pozytywne opinie dają nam motywację do dalszego działania.


Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej. Każdy narząd w klatce piersiowej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć rentgenowskich, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia rentgenowskie najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  
PLAN KURSU:

Moduł 1: Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz pozycjonowanie

Zaczniemy od omówienia ograniczeń badania radiologicznego klatki piersiowej, a także ogólnych wskazówek do oceny zdjęć radiologicznych (dobór parametrów, podstawowe artefakty, technika oceny radiogramu). Dowiesz się, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania radiologicznego klatki piersiowej, a następnie jak prawidłowo wykonywać zdjęcia RTG oraz pozycjonować pacjentów. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w w różnych projekcjach.


Moduł 2: Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej

Podczas tego modułu dowiesz się, co powinno znaleźć się na zdjęciu rentgenowskich. Omówimy także obszar kolimacji, ilość projekcji oraz parametry ekspozycji klatki piersiowej. Przeanalizujemy podstawowe zasady interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej oraz zasady oceny pól płucnych w zależności od ułożenia. W projekcji prawobocznej oceniamy lewe płuco - dlaczego?


Moduł 3: Anatomia radiologiczna klatki piersiowej
W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów klatki piersiowej (płuca, oskrzela, tchawica, układ sercowo-naczyniowy, śródpiersie, przełyk, węzły chłonne, przepona, ściana klatki piersiowej i jama opłucnej). Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie. Czy wiesz jakie są najczęstsze błędy przy wykonywaniu zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej?


Moduł 4: Najczęstsze patologie klatki piersiowej

Ten moduł poświęcony jest najczęstszym procesom chorobowym, z którymi mamy do czynienia w codziennej praktyce. Omówimy m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, niewydolność serca, obrzęk płuc (kardiogenny i niekardiogenny), zmiany naciekowe i ogniskowe, a także choroby tchawicy, zmiany w obrębie śródpiersia i przełyku i wszelkiego rodzaju przepukliny. Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy odmą, niedodmą i rozedmą?


Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać różne przypadki kliniczne i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 


Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych.


Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.

Informacje organizacyjne


  Informacje organizacyjne
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 1
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 2
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  PRZEKAŻ -10% I ZYSKAJ AŻ DO -40%!
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 3
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 4
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z radiologii jamy brzusznej?
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 5
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  MODUŁ 6
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  Odpowiedzi do zadania domowego z modułu 6
Dostępny za dni
dni po dołączeniu
  Egzamin
Dostępny za dni
dni po dołączeniu

Co dostajesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym 7-tygodniowym kursie: radiologia klatki piersiowej. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.


Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Indywidualnie sprawdzane! Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu wraz z 30 punktami edukacyjnymi.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

16h nagrań

Każdy z modułów ma około 2h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A). Wierzymy, że spędzisz kolejne 14h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie ponad 30 godzin nauki.


Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Poznaj prowadzącego

Lek. wet. Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie


Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonego przez siebie kursu NEWGRADVETS z radiologii.

Ten kurs skierowany jest do:

 • lekarzy weterynarii, którzy chcą poczuć się komfortowo oceniając zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy
 • świeżych absolwentów, którzy niedawno rozpoczęli pracę w klinice
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • właścicieli klinik, którzy chcą zapewnić szkolenie dla nowego pracownika


Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?


Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.