Kurs skierowany jest do lekarzy weterynarii, którzy chcą rozwinąć wiedzę i umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach nagłych. Podczas tego 9-tygodniowego kursu poznasz kluczowe aspekty diagnozowania i leczenia pacjentów w stanach nagłych, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności analityczne, zespołowe i komunikacyjne. 

Każdy z 9 modułów zawiera tematy z medycyny ratunkowej wymagane w codziennej praktyce klinicznej – jest to niezbędna wiedza do radzenia sobie z pacjentami nagłymi. Podzielimy się wskazówkami i trikami, których używają lekarze medycyny ratunkowej by szybko diagnozować i leczyć.


PLAN KURSU:


Tydzień 1: Triage i wstępna stabilizacja: zasady segregowania pacjentów w klinice, wskażemy kiedy powinna zapalić się “czerwona lampka” oraz podpowiemy jak wykonywać skrócone i pełne badanie kliniczne w stanach nagłych. Dowiesz się jak przygotować klinikę i zespół na przyjazd pacjenta oraz na co musisz uważać udzielając porady telefonicznej. Omówimy sposób tworzenia relacji z zestresowanym klientem, a jednocześnie nie zapomnimy też o nas samych - pokażemy jak kontrolować emocje, co robić gdy przypadek nas przerasta oraz jak prawidłowo przejąć pacjenta odesłanego z innej kliniki.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do modułu ze sprawami organizacyjnymi.


Tydzień 2: Wstrząs i sepsa: dowiesz się co to jest wstrząs, poznasz jego rodzaje oraz nauczysz się jak szybko go rozpoznawać u swoich pacjentów. Omówimy podstawy patofizjologii by w przystępny sposób wyjaśnić zachodzące procesy - ułatwi ci to zrozumienie tego co widzisz. Przybliżymy również temat sepsy - patofizjologię, diagnozowanie i leczenie. Dodatkowo opowiemy co może pójść nie tak po operacjach i na co powinieneś przygotować klientów. Wszystko to na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych.


Tydzień 3: Płynoterapia: odpowiednio prowadzona płynoterapia leczy, jednak zastosowana niewłaściwie pogarsza rokowanie i może doprowadzić do śmierci. Przy tak wielu różnych rodzajach płynów, istotne jest byś znał ich zastosowanie i potrafił wyliczyć indywidualny plan płynoterapii dla każdego pacjenta - nauczymy cię tego w trakcie naszych zajęć! Omówimy fizjologię, ocenę odwodnienia, monitorowanie oraz pokażemy jak używać płynów w stanach nagłych (wbrew pozorom to często one ratują życie naszych pacjentów) - a wszystko to oparte na przypadkach klinicznych. Nie masz pomp infuzyjnych w klinice? Nie martw się, pokażemy też jak radzić sobie bez nich jednocześnie podając dawkę płynów zgodną z wyliczonym wcześniej planem.


Tydzień 4: Ostry brzuch: pacjent przyjeżdża z silnym bólem jamy brzusznej, jak wykluczysz stan zagrożenia życia? Ostry brzuch to częsty powód wizyt w klinikach stanów nagłych, jednak wywiad i objawy kliniczne są często niespecyficzne. Dzięki lepszemu zrozumieniu zarówno patofizjologii, jak i klinicznych aspektów stanów nagłych jamy brzusznej, zwiększysz swoją pewność postępowania w tych trudnych przypadkach. Opowiemy o stabilizacji, diagnostyce i leczeniu. Podpowiemy jak postępować w przypadku obecności wolnego płynu w jamie brzusznej. Zdobądź umiejętność trafnego rozpoznawania najczęstszych przypadków ostrego brzucha.


Tydzień 5: Stany nagłe ukł. oddechowego: pacjent z niewydolnością oddechową wymaga natychmiastowej reakcji - nie tylko rozsądnego podejścia terapeutycznego w celu ratowania życia, ale również solidnego i odpowiedniego podejścia diagnostycznego w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia adekwatnego leczenia. W trakcie kursu dowiesz się jakie krytyczne kroki powinieneś podjąć – od momentu wejścia pacjenta do kliniki do momentu ustabilizowania. Tematyka obejmie wszystko, od tlenoterapii, przez monitorowanie, aż po właściwe wykorzystanie farmakologii w leczeniu pacjentów z dusznością w ciężkim stresie.


Tydzień 6: Kwasica ketonowa: dowiesz się jak diagnozować, monitorować i leczyć cukrzycową kwasicę ketonową (DKA) oraz zrozumiesz co prowadzi do jej powstania i jak temu przeciwdziałać. Wszystko będzie oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych, dzięki czemu łatwiej przełożysz te informacje na praktykę.


Tydzień 7: Procedury w stanach nagłych: dowiesz się, jak wykonywać niektóre z najważniejszych procedur w medycynie ratunkowej aby móc ratować życie pacjentów m.in. omówimy torakocentezę, perikardiocentezę, zakładanie drenów czy zakładanie wenflonów metodą nacięcia. Podpowiemy kiedy korzystać z danej procedury, jak ją bezpiecznie wykonać i jak unikać typowych powikłań.


Tydzień 8: Najczęściej stosowane leki: biorąc pod uwagę tempo medycyny ratunkowej, gruntowna wiedza praktyczna na temat leków jest niezbędna. Które leki możesz użyć u pacjenta nagłego? Jakie są wskazania lub skutki uboczne? Zapoznaj się z podstawowymi lekami niezbędnymi w pracy.


Tydzień 9: Egzamin końcowy: w trakcie tego modułu odbędzie się pisemny egzamin z całego kursu. Wymagane jest zdanie go na minimum 70% by uzyskać imienny certyfikat ukończenia. Nie martw się, nam również zależy byś go zdał, więc włożymy w kurs całe nasze serce by mieć pewność, że przekażemy ci niezbędną wiedzę.

WAŻNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: kurs startuje na początku roku 2023 (termin do potwierdzenia)
Czas trwania: 9 tygodni
Liczba modułów: 9 po 2-3h każdy (jeden moduł tygodniowo)
Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu między Polską a Australią, spotkania nie odbywają się na żywo
Liczba miejsc: ograniczona (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domoweZobacz przykładowy moduł

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy moduł byś mógł zapoznać się z formatem kursu. Oczywiście w trakcie kursu wszystkie tematy będą omawiane dużo dokładniej.

Ten kurs skierowany jest do:


 • lekarzy weterynarii chcących poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności i zwiększyć efektywność pracy
 • lekarzy weterynarii, którzy chcą opanować strach i zmniejszyć poczucie niepewności
 • właścicieli klinik, którym zależy na poznaniu innych metod diagnozowania i leczenia pacjentów
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim, chcących czuć się bardziej komfortowo w pracy
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracy


Co otrzymasz wykupując dostęp?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w 9-tygodniowym kursie z podstaw stanów nagłych. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków z klinik stanów nagłych.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu. Możesz otrzymać certyfikat w języku angielskim.

Q&A

Będziesz mieć możliwość anonimowego zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się odpowiedzi na zadane pytania. Damy Ci również dostęp do pytań (i odpowiedzi) zadanych w poprzednich edycjach.

50 godzin nauki

Każdy z modułów ma około 2-3h przygotowanych nagrań. Dodatkowo wierzymy, że spędzisz kolejne 25h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co łącznie daje około 50 godzin nauki. To będzie intensywny czas!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 5 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Nie musisz podawać powodu zwrotu.Co możesz zyskać?


Rozwiniesz swoje umiejętności oceny pacjentów: nauczymy Cię jak postępować z częstymi przypadkami, planować, zarządzać zespołem i monitorować pacjentów w stanach nagłych. 

Poznasz zasady stabilizacji i zabiegi ratujące życie: pokażemy Ci jak stabilizować pacjenta, a także wyjaśnimy znaczenie i wykonanie zabiegów ratujących życie.

Nauczysz się jak wykorzystać teorię w praktyce: podpowiemy jak zastosować zebraną wiedzę w praktyce. Omawiane tematy opierać będziemy na prawdziwych przypadkach.

Oprzesz swoje postępowanie na badaniach naukowych: przypomnimy podstawy patofizjologii, które ułatwią Ci zrozumienie tego co widzisz. Zapoznasz się z badaniami naukowymi i łatwo zidentyfikujesz pacjentów wymagających nagłej interwencji.


Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz posiadał wiedzę i umiejętności gotowe do zastosowania w klinice weterynaryjnej.


Spędź z nami 9 tygodni i poczuj się pewniej w leczeniu stanów nagłych


Od wielu lat zajmujemy się medycyną stanów nagłych pracując w największych renomowanych australijskich klinikach specjalizujących się w tej tematyce. Zajmujemy się również mentoringiem australijskich studentów oraz stażystów, co zainspirowało nas do dzielenia się swoją wiedzą ze studentami oraz lekarzami weterynarii w Polsce i na świecie. Od prawie trzech lat, pomimo znacznej różnicy w strefach czasowych, prowadzimy kursy online dla studentów i lekarzy z całego świata. Na codzień pracujemy pod okiem dyplomowanych specjalistów z takich dziedzin jak: stany nagłe, radiologia, chirurgia, kardiologia oraz choroby wewnętrzne. Ukończyłyśmy wiele kursów związanych ze stanami nagłymi, radiologią, zarządzaniem zespołem oraz komunikacją z klientem. Więcej o nas przeczytasz w zakładce "O Nas" na górze strony.

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte. Wyślij nam e-mail na [email protected] jeśli jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji kursu.

Najczęściej zadawane pytania


Czy spotkania na kursie odbywają się na żywo?

 • Kursy online prowadzimy od trzech lat i z doświadczenia wiemy, że większości uczestników ciężko jest znaleźć czas na spotkania i wolą oglądnąć nagrania w wolnym czasie - zwłaszcza że ze względu na dzieląca nas różnicę czasu, ciężko jest znaleźć godziny odpowiadające obu stronom (albo my wstajemy o 5 rano, albo wy słuchacie do północy). Znalazłyśmy na to rozwiązanie: każdy moduł ma około 2h przygotowanych nagrań, które będą dostępne przez 7 dni i możesz ogladnąć je w dogodnym dla siebie czasie.

Czy będę mieć kontakt z prowadzącymi?

 • Tak, wciąż indywidualnie sprawdzamy prace domowe (zadajemy dodatkowe pytania, poprawiamy lub tłumaczymy jeśli potrzeba) oraz dajemy możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które odpowiemy w formie wideo.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

 • Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów PDF i quizów przez 6 miesięcy! Będziesz mógł wracać do nich tyle razy, ile masz na to ochotę. Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy przez 7 dni od pojawienia się modułu.

Czy po zakupie kursu od razu otrzymam dostęp do wszystkich modułów?

 • Nie, kurs trwa przez 9 tygodni - co tydzień udostępnimy Ci dostęp do kolejnych modułów. Wiedza dawkowana jest stopniowo byś miał czas przerobić materiał z danego modułu na spokojnie. Na stronie podane jest kiedy dokładnie startuje kurs - czyli od wtedy zaczniesz mieć dostęp do wszystkich materiałów.

Czy będę mógł pobrać wszystkie materiały?

 • Wszystkie materiały oprócz filmów video możesz zapisać na swoim komputerze. Nie umożliwiamy pobierania filmów ze względu na ochronę przed piractwem.

Na jak długo otrzymam dostęp do nagrań?

 • Dostęp do nagrań będzie od momentu udostępnienia modułu (co tydzień dodawany kolejny) aż do dnia egzaminu (pierwszego terminu). Po tym czasie nie będzie możliwości uzyskania dostępu.

Czy kurs dostępny jest w języku angielskim?

 • Nie, kurs Podstawy Stanów Nagłych dostępny jest tylko w języku polskim.

Czy warto wydrukować Zeszyt Ćwiczeń?

 • Tak! Bardzo polecamy wydrukowanie wszystkich materiałów. Nie musisz jednak tego robić - możesz korzystać z pliku PDF i dowolnego notatnika w wersji papierowej lub elektronicznej.

Czy są jakieś inne formy płatności?

 • Nasza firma i konto bankowe zarejestrowane są w Australii - dajemy możliwość płatności online przez portal Stripe, dzięki czemu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z transakcją. Koszta przewalutowania bierzemy na siebie.

Czy muszę odrabiać zadania domowe?

 • Nie, zadania domowe są dla chętnych, ale stworzone zostały tak by nie pokrywały się z materiałem z zajęć. Jest to forma nauki.

Czy zadania domowe są indywidualnie sprawdzane?

 • Tak! Twoje odpowiedzi zostaną sprawdzone przez jedną z prowadzących - warunkiem sprawdzenia jest przesłanie odpowiedzi w ciągu 7 dni od daty udostępnienia przez nas modułu. Odpowiedzi otrzymasz w przeciągu 7 dni.

Czy egzamin końcowy jest obowiązkowy?

 • Nie, aczkolwiek by uzyskać certyfikat ukończenia kursu musisz zdać egzamin na minimum 70%.

Czy cena na stronie podana jest za jeden moduł czy za cały kurs?

 • Kwota podana na stronie to cena całego kursu - 9 modułów. Wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich - dlatego cena naszych kilkutygodniowych kursów jest najniższa jak tylko możliwe. Oferujemy również pełną gwarancję zwrotu o której przeczytasz poniżej.

Czy mogę zapłacić w ratach?

 • Tak, dajemy możliwość zapłaty w dwóch ratach przed rozpoczęciem kursu. Napisz do nas na [email protected] by uzyskać więcej informacji.

Co jeśli kurs nie spełnia moich oczekiwań?

 • Dajemy Gwarancję Zwrotu - czyli jeśli w ciągu 5 dni od udostępnienia przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.

Czy mogę dostać fakturę VAT?

 • Nasza firma jest zarejestrowana w Australii. Zgodnie z art. 28c ustawy VAT miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej. W tym przypadku krajem opodatkowania jest Australia. Podatnik z Australii nie ma obowiązku rejestrowania się na potrzeby polskiego VAT oraz rozliczania podatku VAT w Polsce.
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.