Ten kompleksowy kurs skierowany jest zarówno do studentów, jak i praktykujących już lekarzy, którzy chcą opanować wiedzę niezbędną do opieki nad pacjentem okulistycznym, od jego pojawienia się w gabinecie, przez badania po leczenie. Ten kurs to wyjątkowe połączenie ogromu wiedzy i praktycznego doświadczenia prowadzącej, pierwszej w Polsce Europejskiej Specjalistki Okulistyki Weterynaryjnej, która z pasją opowiada o swojej specjalizacji i wspiera każdego, kto chce zgłębiać zagadnienia okulistyki.

Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.



Twoje korzyści: 

  • 5 modułów tematycznych - ponad 14 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Fakultatywne zadania domowe - jeszcze więcej wiedzy i umiejętności, których nie znajdziesz w nagraniach!
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 5 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania punktów edukacyjnych


PRAKTYCZNE INFORMACJE: 

Data rozpoczęcia: 25 listopada 2024 

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 18 stycznia 2025

Czas trwania: 6 tygodni

Liczba modułów: 5 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (np. sesje Q&A)

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego 

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)

POZNAJ PROWADZĄCĄ

lek. wet. Aleksandra Rawicka, Dipl. ECVO

Pierwsza w Polsce Europejska Specjalistka Okulistyki Weterynaryjnej (Dipl. ECVO), lekarka weterynarii związana z renomowaną kliniką SeeVet w Rzymie, aktualnie głównie stacjonująca w VetClinic i Klinice Braci Mniejszych w Łodzi. Swoją edukacyjną podróż rozpoczęła na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a następnie rozwijała swoje umiejętności za granicą, przechodząc staże w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. 


Szczególnym punktem jej kariery było ukończenie trzyletniej rezydentury w europejskim College’u Okulistów Weterynaryjnych (ECVO) pod opieką Nunzio D’Anna w Policlinico Veterinario Roma Sud – jednej z czołowych klinik specjalistycznych we Włoszech. Tam miała okazję nie tylko pogłębiać swoją wiedzę okulistyczną, ale również uczestniczyć w innowacyjnych zabiegach chirurgicznych i projektach naukowych, które zaowocowały publikacjami w międzynarodowych czasopismach. 


Aktywna uczestniczka konferencji i kursów, w Europie i Stanach Zjednoczonych, oraz autorka wydawanych w międzynarodowych czasopismach artykułów naukowych. W NGV poprowadzi specjalnie dla Was kompleksowy kurs, podczas którego nie będziecie chcieli zamknąć oczu nawet na moment!



PLAN KURSU


MODUŁ 1: Wprowadzenie do okulistyki weterynaryjnej

Naukę i wprowadzenie w okulistykę weterynaryjną rozpoczniemy powtórką anatomii i fizjologii oka, ujmując je w fachową nomenklaturę, która pomoże Ci na dalszych etapach kursu oraz po jego zakończeniu, np. podczas czytania artykułów naukowych.

W nawiązaniu do konkretnych struktur gałki ocznej omówimy wybrane objawy okulistyczne oraz procesy zachodzące we wnętrzu oka.

Określimy również, co uznajemy za “normę”, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam postawić poprawną diagnozę zmian patologicznych podczas omawiania konkretnych przypadków klinicznych.


MODUŁ 2: Badania okulistyczne w weterynarii - szczegółowe omówienie 

Poza samymi badaniami i metodologią ich wykonywania, w tym module czekają na Ciebie również wytyczne, dotyczące dokładności, oraz szczegółowe omówienie, dlaczego są tak istotne w kontekście każdego z przeprowadzanych przez nas badań.

Poza samym badaniem okulistycznym, w tym module będziemy kłaść nacisk na powtarzalność i dokładność z zachowaniem odpowiedniego porządku poszczególnych etapów wizyty. 

Zaczniemy od naszego najcenniejszego źródła wiedzy - wywiadu z opiekunem - który zwykle zawęża nasz obszar diagnostyki różnicowej, jeszcze przed wykonaniem dalszych badań.

Na koniec przejdziemy przez badanie neurookulistyczne, prawidłowe wykorzystanie narzędzi diagnostycznych oraz testy dodatkowe. 


MODUŁ 3: Wybrane schorzenia gałki ocznej i przydatków

Cały moduł poświęcimy rozpoznawaniu i leczeniu najczęściej obserwowanych okulistycznych jednostek chorobowym, takich jak zespół suchego oka, przewlekłe powierzchowne zapalenie rogówki tła autoimmunologicznego, zapalenie spojówek różnego tła, zespół plam łzowych czy zapalenie błony naczyniowej. Krok po kroku poznamy ich etiologię i patomechanizm, aby jeszcze lepiej je zrozumieć i skuteczniej leczyć.


MODUŁ 4: Okulistyczne stany nagłe

Praca z pacjentami okulistycznymi to również stany nagłe, dlatego ten moduł poświęcimy najczęściej pojawiającym się w praktyce klinicznej stanom nagłym natury okulistycznej. Dlatego poświęcamy im oddzielny moduł. Oprócz tak częstego zwichnięcia gałki ocznej, omówimy także protokół postępowania w przypadku ostrego ataku jaskry, porozmawiamy o tym, jak szybko i dokładnie przeprowadzić diagnostykę różnicową w przypadku nagłej ślepoty, czy też jak zacząć diagnozować pacjenta z wytrzeszczem i silną bolesnością. 

Głównym celem tego modułu jest możliwie szerokie przygotowanie do pomocy pacjentowi w okulistycznym stanie nagłym oraz zapewnienie Wam niezbędnej w takich sytuacjach pewności siebie.


MODUŁ 5: Ubytki rogówki

Kwalifikacja, diagnostyka i leczenie różnego rodzaju ubytków rogówki, wraz z ich etiologią, uzupełnione zostaną o jedną z najważniejszych umiejętności - rozpoznanie, kiedy pacjent wymaga odesłania pod opiekę specjalisty. Dowiedz się, jak odróżniać przypadki, z którymi może poradzić sobie lekarz pierwszego kontaktu, a które wymagają dalszej diagnostyki i leczenia poza Twoim gabinetem. Omówimy również sytuacje, w których pacjent nie rokuje i rozsądniej będzie zaproponować opiekunom enukleację. 


EGZAMIN KOŃCOWY

Po intensywnej nauce z pewnością bez problemu uzyskasz 70% punktów i certyfikat. Wiemy, że łączenie pracy z edukacją nie jest proste i wymaga kompromisów oraz niełatwej sztuki zarządzania czasem, dlatego masz możliwość przystąpienia do egzaminu w dwóch terminach, przez cały wyznaczony weekend. Ten kurs jest dla Ciebie, nie Ty dla kursu, staramy się więc, by był nie tylko pełen wiedzy, ale również elastyczny czasowo. 






OBEJRZYJ NAGRANIE

Zobacz wideo przygotowane przez prowadzącą i posłuchaj czego możesz spodziewać się podczas kursu!


Co otrzymujesz w ramach kursu?

Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym kursie. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.




Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

14h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy dodatkowymi nagraniami z odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 12h. Łącznie czeka Cię więc ponad 25h nauki!



Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:

25 listopada 2024 - Moduł 1 - Wprowadzenie do okulistyki weterynaryjnej

2 grudnia 2024 - Moduł 2 - Badania okulistyczne w weterynarii - szczegółowe omówienie 

9 grudnia 2024 - Moduł 3 - Wybrane schorzenia gałki ocznej i przydatków

16 grudnia 2024 - Moduł 4 - Okulistyczne stany nagłe

Przerwa świąteczna - pora trochę odpocząć!

6 stycznia 2024 - Moduł 5 - Ubytki rogówki


EGZAMIN:

I termin - dostępny od 18 stycznia 2025 (sobota) od 8:00 do 19 stycznia 2025 (niedziela) do 23:59

II termin - dostępny od 1 lutego 2025 (sobota) od 8:00 do 2 lutego 2025 (niedziela) do 23:59






6 TYGODNI INTENSYWNEGO KURSU 

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI, ponieważ wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału, połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania, ułatwią Ci zapamiętanie informacji na długo.


DZIESIĄTKI NAGRAŃ I ZDJĘĆ 

W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad cały stos przypadków klinicznych, a nową wiedzę zawsze będziemy łączyć z jej praktycznym zastosowaniem. Poczujesz się pewnie!



Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.


JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI KURSU?

Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną edycję kursu.