Kurs skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu oraz interpretacji rozmazów krwi oraz badania hematologicznego. Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Z tym kursem otrzymujesz: 

  • 5 rozbudowanych modułów - łącznie ponad 30 godzin nagrań wideo podzielonych na łatwiejsze do przyswojenia fragmenty (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback,
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 5 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • Dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • Imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu
  • 30 punktów edukacyjnych po zdaniu egzaminu końcowegoPOZNAJ PROWADZĄCEGO

Anna Kot-Andrzejewska

Lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów oraz Specjalista VetCEE. Konsultuje pacjentów hematologicznych i onkologicznych.

Jej zainteresowania skupiają się na hematologii i onkologii - kocha pracę z mikroskopem. Zawodowo związana jest z VetHouse w Lublinie, gdzie dzieli się swoją wiedzą internistyczną oraz konsultuje pacjentów w dziedzinie hematologii i onkologii. Stale się kształci, jest absolwentką wielu zagranicznych kursów i warsztatów (w tym ESAVS z hematologii), dzięki czemu zapewnia swoim kursantom najbardziej aktualną dawkę wiedzy. Dzięki cierpliwości, bogatej wiedzy i umiejętnościom, doktor Anna potrafi skutecznie dzielić się swoją wiedzą z innymi.PRAKTYCZNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: 22 stycznia 2024

Data zakończenia kursu (egzaminu): 9 marca 2024

Czas trwania: 6 tygodni (5 modułów + egzamin)

Liczba modułów: 5 modułów po 2-4h każdy, składających się z krótkich (5-20 min nagrań) - w każdym tygodniu udostępniamy jeden moduł

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.)

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego 

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe w formie praktycznych zadań

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)

Punkty edukacyjne: 30 punktów po zdaniu egzaminu końcowego

Podczas tego intensywnego kursu zgłębisz tajniki analizy badań krwi, interpretacji wyników i diagnozowania różnorodnych schorzeń układu krwiotwórczego. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty hematologa i będziesz samodzielnie analizować wyniki oraz opisywać zmiany pod mikroskopem. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  PLAN KURSU:

Moduł 1: Podstawy badania krwi: wskazania, probówki i pobieranie. Układ czerwonokrwinkowy, morfologia komórek.

Dowiedz się kiedy i dlaczego wykonywać badania krwi, jakie probówki wybrać oraz jak prawidłowo pobierać krew. Odkryjesz różnicę między osoczem a surowicą oraz pozyskasz wiedzę o czynnikach wpływających na błędy w interpretacji wyników, co pozwoli Ci unikać niedokładności diagnostycznych. Skoncentrujemy się również na sytuacjach, które mogą komplikować interpretację wyników. Ten moduł to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat procesów hemopoezy i erytropoezy, które odgrywają kluczową rolę w produkcji krwi, a dzięki dużej ilości zdjęć poznasz erytrocyty, ich warianty i możliwe patologie oraz wtręty. Obserwacja krwinek pod mikroskopem pozwala na lepsze zrozumienie ich morfologii i struktury, co jest kluczowe w analizie krwi i diagnozowaniu różnych chorób. Czy wiesz co oznacza poikilocytoza? Czy erytroblasty znalezione w rozmazie krwi są patologią?


Moduł 2: Analiza hematologiczna i interpretacja wyników morfologicznych. Badania dodatkowe stosowane u pacjentów z problemami hematologicznymi.

W tym module skoncentrujemy się na zaawansowanych aspektach analizy hematologicznej i interpretacji wyników badań morfologicznych. Rozpoczniemy od nauki dokładnej analizy wyników badań morfologicznych i identyfikacji ewentualnych nieprawidłowości. Następnie omówimy technologie stosowane w analizie hematologicznej, w tym analizatory do morfologii krwi, oraz jak wiele informacji jesteśmy w stanie pozyskać z jednej kropli krwi. Zapoznaj się z metodami wykonywania i barwienia preparatów, jak również poprawnego wykonywania i interpretowania rozmazów krwi. Na koniec przejdziemy do retikulocytów i oznaczania regeneracji w przypadku niedokrwistości. Czy wiesz jak rozróżnić rulonizację od aglutynacji krwi w teście szkiełkowym? Czy nie mając analizatora hematologicznego możemy określić u pacjenta hematokryt?


Moduł 3: Układ białokrwinkowy, płytki krwi oraz krzepliwość.

Trzeci moduł dostarczy Ci wielu istotnych narzędzi, potrzebnych do analizy układów białokrwinkowego i płytkowego. Na początek skupimy się na leukopoezie, czyli procesie tworzenia leukocytów, oraz dokładnej analizie układu białokrwinkowego, wraz ze zmianami występującymi w jego obrębie oraz wynikającymi z nich informacjami. Następnie przejdziemy do omówienia układu płytkowego, kluczowego w procesie krzepnięcia, jego składników oraz mechanizmów kontrolujący proces krzepnięcia. Czy wiesz co oznacza przesunięcie leukogramu w lewo, a co w prawo? Czy wiesz jak rozróżnić zaburzenia hemostazy pierwotnej od wtórnej?


Moduł 4: Niedokrwistość

W tym module nauczymy się jak podejść do pacjenta z niedokrwistością krok po kroku, co zrobić żeby nic nie przeoczyć. Poznamy podziały niedokrwistości, które pomogą nam usystematyzować wiedzę. Dowiemy się jakie jest postępowanie w poszczególych przypadkach, poznamy najczęstsze przyczyny niedokrwistości u psów i kotów oraz sposoby leczenia. Czy podczas przyjmowania pacjenta z niedokrwistością korzystasz z reguły 3 (rules of three)? Czy w przypadku pacjenta z niedokrwistością zawsze podajemy żelazo?


Moduł 5: Przypadki kliniczne

Do skutecznej analizy wyników badań potrzebujesz dwóch rzeczy: wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktykę. Zdobądź doświadczenie analizując razem z nami prawdziwe przypadki i rozwiązując zagadki kliniczne.


Moduł 6: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdź do egzaminu pisemnego i odbierz certyfikat potwierdzający jego zdanie oraz Twoją nowo zdobytą wiedzą i umiejętności!
Obejrzyj część nagrania by zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas kursu!

To nagranie to tylko krótki wycinek całego tematu - na kursie nauczysz się dużo więcej!

Co otrzymujesz w ramach kursu?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 6-tygodniowym kursie: hematologia w gabinecie internisty. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoje umiejętności analityczne i wykorzystanie wiedzy w praktyce, rozwiązując prawdziwe przypadki kliniczne! Wyślij nam swoje odpowiedzi w ciągu 7 dni, a prowadzący nie tylko sprawdzi je dla Ciebie (nie wystawiamy ocen!), ale zwróci Ci również zindywidualizowany feedback, który pomoże Ci w dalszej nauce.

Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

45h nauki

Każdy z modułów ma kilka godzin nagrań podzielonych na krótsze fragmenty (5-20min) by łatwiej zapamiętywać. Do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A). Wierzymy, że spędzisz kolejne 12h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie około 45 godzin nauki.Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.


DATY:

22 stycznia 2024 - Moduł 1 - Podstawy badania krwi: wskazania, probówki i pobieranie. Układ czerwonokrwinkowy, morfologia komórek.

29 stycznia 2024 - Moduł 2 - Analiza hematologiczna i interpretacja wyników morfologicznych. Badania dodatkowe stosowane u pacjentów z problemami hematologicznymi.

5 lutego 2024 - Moduł 3 - Układ białokrwinkowy, płytki krwi oraz krzepliwość.

12 lutego 2024 - Moduł 4 - Niedokrwistość.

19 lutego 2024 - Moduł 5 - Przypadki kliniczne.

9 marca 2024 - Egzamin pisemny (1 termin) - SOBOTA godzina 8 rano

23 marca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - SOBOTA godzina 8 rano


JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?


Zapisz się na listę osób, z którymi skontaktujemy się w pierwszej kolejności, gdy tylko ustalimy datę kolejnej edycji kursu.


Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Zajrzyj do FAQ - najczęściej zadawane pytania związane z kursem w sekcji “Informacje organizacyjne” oraz zakładki FAQ.

Wciąż nie rozwialiśmy Twoich wątpliwości? Napisz do nas na [email protected] - staramy się odpowiadać w ciągu 24h, jeśli więc po tym czasie nie otrzymasz od nas maila, sprawdź poprawność wpisanego adresu.