Stany Nagłe Poziom 2 to kurs skierowany do lekarzy weterynarii, którzy chcą rozwinąć wiedzę i umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach nagłych. Podczas tego 9-tygodniowego kursu poznasz kluczowe aspekty diagnozowania i leczenia pacjentów w stanach nagłych

Kurs jest kontynuacją kursu “Podstawy Stanów Nagłych poziom I” ale może być również zakupiony bez zrobienia I poziomu.

Twoje korzyści: 

 • 9 modułów - łącznie ponad 20 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ponad 300 stron notatek z kursu,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe, quizy i egzamin końcowy,
 • Materiały dodatkowe do pobrania, np. Schemat wstępnej oceny pacjenta, Diagram pojęciowego ujęcia wstrząsu anafilaktycznego, Protokół leczenia niewydolności wielonarządowej - i wiele innych, dodawanych na bieżąco,
 • 8 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu końcowego,
 • 30 punktów edukacyjnych po zdaniu egzaminu końcowego


PLAN KURSU:


Tydzień 1: Zaburzenia elektrolitowe: omówimy najczęstsze zaburzenia elektrolitowe spotykane w medycynie weterynaryjnej (m.in. potas, sód, wapń), ich prawidłowe normy oraz najczęstsze przyczyny ich nieprawidłowego spadku lub wzrostu we krwi. Temat zaburzeń elektrolitowych będzie kontynuowany w kolejnych modułach, gdyż jest on niezbędny w codziennej praktyce. Omówimy typowe objawy kliniczne, postępowanie i leczenie (w tym niezbędne kalkulacje) w przypadku ich zaburzeń. Twój pacjent ma Na 109 mmol/L (norma: 140-150), jakie płyny podajesz i w jakim tempie korygujesz zaburzenie?


Tydzień 2: Niedrożność cewki moczowej: omówimy przyczyny i objawy kliniczne pacjentów z niedrożnością cewki moczowej u kotów. Podzielimy się prawdziwymi przypadkami, które wymagały natychmiastowej stabilizacji - ich objawami, wynikami badań i leczeniem. Omówimy procedurę zabiegu, najczęściej spotykane nieprawidłowości laboratoryjne oraz przedstawimy metody stabilizacji. Czy wiesz dlaczego medetomidyna jest niewskazana w tych przypadkach?


Tydzień 3: Gazometria krwi i równowaga kwasowo-zasadowa: ten moduł jest całkowicie poświęcony identyfikacji i interpretacji zaburzeń kwasowo-zasadowych, w tym zaburzeń elektrolitowych. Omówione zostaną przyczyny kwasicy oddechowej, zasadowicy oddechowej, kwasicy metabolicznej i zasadowicy metabolicznej. Istotny będzie również temat mleczanów, ich zastosowania jako oznaczenia perfuzji oraz typy hiperlaktatemii. Twój pacjent ma pO2 44mmHg (norma: 60-80) na gazometrii z krwi żylnej, co robisz?


Tydzień 4: Dystocja i opieka nad noworodkami: Dystocja jest częstym nagłym przypadkiem spotykanym w klinikach w najmniej oczekiwanym momencie. Lekarz musi szybko zidentyfikować etap porodu i ustalić czy konieczna jest interwencja. Badanie kliniczne, badania dodatkowe (elektrolity, USG i/lub RTG) są niezbędne w diagnozowaniu i podjęciu decyzji o leczeniu tych pacjentów. Prawidłowa resuscytacja noworodków i opieka po porodzie jest niezbędna do utrzymania ich przy życiu w pierwszych godzinach. Twoim pacjentem jest 5-letnia suka rasy jamnik z objawami dystocji, wycieńczenia, zaburzeniami elektrolitów m.in. poziomem Ca 0.60 mmol/L (norma: 1.25-1.50) i Na 109 mmol/L (norma: 140-150), dodatkowo praca serca jednego z płodów wynosi 130 uderzeń na minutę, a u drugiego nie znajdujesz bicia serca, co robisz?


Tydzień 5: Toksykologia w stanach nagłych: w trakcie tego modułu poruszymy triage telefoniczny w przypadku podejrzenia zatrucia oraz omówimy różne metody dekontaminacji uwzględniając rasy i występujące ryzyko. Omówione zostaną m.in. zatrucia ksylitolem, marihuaną, permetryną, metaldehydem, ostre zatrucie teobrominą, albuterolem, rodentycydami, glikolem etylenowym oraz mykotoksynami. Przyjeżdża do Ciebie 12-kg pies z bladymi błonami śluzowymi, wolnym płynem w jamie brzusznej - jakie badania dodatkowe wykonasz i jak będziesz stabilizować tego pacjenta podejrzewając zatrucie rodentycydami antykoagulacyjnymi?


Tydzień 6: Kryzys Addisona czyli ostra niewydolność nadnerczy: jedną z najczęściej przeoczonych chorób jest ostra niewydolność nadnerczy, w której pacjenci trafiają do gabinetu z niespecyficznymi objawami. Prawidłowe rozpoznanie tej choroby jest niezbędne by pacjent miał szansę na przeżycie. Omówione zostaną prawdziwe przypadki kliniczne, badania dodatkowe oraz leczenie. Czy wiesz jaką rolę odgrywają elektrolity Na i K w chorobie Addisona?


Tydzień 7: Neurologiczne stany nagłe: w tym module poznasz podstawowe skrócone badanie neurologiczne u pacjentów w stanach nagłych w celu lokalizacji nieprawidłowości. Przedstawione zostaną najczęściej spotykane przypadki takie jak stan padaczkowy (status epilepticus) czy drgawki wywołane spożyciem toksyn lub zaburzeniami elektrolitowymi. Poznasz sposób stabilizacji tych pacjentów, diagnozowania przyczyny oraz ich leczenie. Do Twojego gabinetu wbiega właściciel trzymający w rękach swojego psa w ataku padaczkowym trwającym od około 15 minut, jego temperatura ciała to 40.9’C, podajesz mu trzy dawki diazepamu dożylnie, ale atak padaczkowy nie ustępuje - co robisz dalej?


Tydzień 8: Ostre rozszerzenie i skręt żołądka (GDV): jest szybko postępującym stanem zagrażającym życiu zwierząt. Na tym module skupimy się na czynnikach ryzyka, postępowaniu, objawach GDV, metodach odbarczania żołądka, analgezji, przebiegu operacji, wskazaniu do splenektomii, postępowaniu pooperacyjnym (w tym odżywianiu pooperacyjnym) i rokowaniu. Zdiagnozowałeś GDV u 6-letniego owczarka niemieckiego, poziom jego mleczanów wynosi 12mmol/L (norma: 0.5-2.0) - jakie jest Twoje postępowanie? 


Tydzień 9 (SOBOTA): Egzamin końcowy o godzinie 8 rano: w trakcie tego modułu odbędzie się pisemny egzamin z całego kursu. Wymagane jest zdanie go na minimum 70% by uzyskać imienny certyfikat ukończenia. Nie martw się, nam również zależy byś go zdał, więc włożymy w kurs całe nasze serce by mieć pewność, że przekażemy ci niezbędną wiedzę.WAŻNE INFORMACJE:


Data rozpoczęcia: DO USTALENIA
Czas trwania: 9 tygodni
Liczba modułów: 9 po 2-3h każdy (jeden moduł tygodniowo)
Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu, spotkania nie są na żywo
Liczba miejsc: ograniczona ze względu na konieczność sprawdzania zadań domowych (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe
Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie i różnicy czasu Polska - Australia
Cena kursu: 2200zł - możliwość płatności ratalnych
Punkty edukacyjne: 30 punktów po zdaniu egzaminu końcowego

Ten kurs skierowany jest do:


 • lekarzy weterynarii, którzy ukończyli Podstawy Stanów Nagłych Poziom I i chcą kontynuować naukę na newgradvets.com
 • lekarzy weterynarii chcących poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności i zwiększyć efektywność pracy
 • lekarzy weterynarii, którzy chcą opanować strach i zmniejszyć poczucie niepewności
 • właścicieli klinik, którym zależy na poznaniu innych metod diagnozowania i leczenia pacjentów
 • lekarzy wracających do pracy po dłuższej przerwie, np.urlopie macierzyńskim
 • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności by czuć się bardziej komfortowo w pierwszej pracyCo otrzymasz wykupując dostęp?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w 9-tygodniowym kursie ze stanów nagłych poziom 2. Zajęcia są na podstawie prezentacji z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziemy dodawać materiały takie jak: nagrania modułów, materiały dodatkowe, quizy i zadania domowe.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed jak i po spotkaniu dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (tylko dla Twojej informacji) - pomoże Ci to sprawdzić się przed spotkaniem, a następnie ułożyć w głowie wiedzę uzyskaną w danym module.

Zadania domowe

Zadania domowe motywują do pracy poza zajęciami gdyż są indywidualnie sprawdzane przez prowadzących (jeśli wyślesz w ciągu 7 dni) - warto je robić choć są nieobowiązkowe. W pracach domowych używamy prawdziwych przypadków z klinik stanów nagłych.

Egzamin, certyfikat i punkty

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu, a także możliwość odebrania punktów edukacyjnych. Możesz otrzymać certyfikat w języku angielskim.

Q&A

Będziesz mieć możliwość anonimowego zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

25 godzin nagrań

Każdy z dziewięciu modułów ma około 2-3h nagrań, a do tego na bieżąco raz w tygodniu dodawać będziemy nagranie odpowiadając na Wasze pytania (Q&A) - łącznie to około 25h! Wierzymy, że spędzisz kolejne 25h na przerabianiu materiałów i wykonywaniu prac domowych, co daje łącznie około 50 godzin nauki.

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Jeśli w ciągu 7 dni od opublikowania przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Nie musisz podawać powodu zwrotu.
Co możesz zyskać?


Rozwiniesz swoje umiejętności leczenia pacjentów: nauczymy Cię jak postępować z częstymi przypadkami, planować, zarządzać zespołem i monitorować pacjentów w stanach nagłych. 

Poznasz zasady stabilizacji ratujące życie: pokażemy Ci jak stabilizować pacjenta w stanie nagłym.

Nauczysz się jak wykorzystać teorię w praktyce: podpowiemy jak zastosować zebraną wiedzę w praktyce. Omawiane tematy opierać będziemy na prawdziwych przypadkach.

Oprzesz swoje postępowanie na badaniach naukowych: przypomnimy podstawy patofizjologii, które ułatwią Ci zrozumienie tego co widzisz. Zapoznasz się z badaniami naukowymi i łatwo zidentyfikujesz pacjentów wymagających nagłej interwencji.


Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz posiadał wiedzę i umiejętności gotowe do zastosowania w klinice weterynaryjnej.

Prowadzące:
Magdalena West & Patrycja Zimmermann
Emergency & Critical Care Australia


Od wielu lat zajmujemy się medycyną stanów nagłych pracując w największych renomowanych australijskich klinikach specjalizujących się w tej tematyce. Zajmujemy się również mentoringiem australijskich studentów oraz stażystów, co zainspirowało nas do dzielenia się swoją wiedzą ze studentami oraz lekarzami weterynarii w Polsce i na świecie. Od kilku lat, pomimo znacznej różnicy w strefach czasowych, prowadzimy kursy online dla studentów i lekarzy z całego świata. Na codzień pracujemy pod okiem dyplomowanych specjalistów z takich dziedzin jak: stany nagłe, radiologia, chirurgia, kardiologia oraz choroby wewnętrzne. Ukończyłyśmy wiele kursów związanych ze stanami nagłymi, radiologią, zarządzaniem zespołem oraz komunikacją z klientem. Więcej o nas przeczytasz w zakładce "O Nas" na górze strony.

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

Najczęściej zadawane pytaniaINFORMACJE OGÓLNE

Do kogo skierowane są kursy?

 • Kursy stworzone są dla studentów medycyny weterynaryjnej oraz lekarzy weterynarii.


Czy na kurs mogę zapisać się w dowolnym momencie przez cały rok?

 • Nie, liczba miejsc na kursie jest ograniczona ze względu na indywidualny kontakt z uczestnikami (np. sprawdzanie prac domowych). Na kursy można zapisać się tylko wtedy, gdy zapisy są otwarte (do wyczerpania miejsc lub do momentu rozpoczęcia kursu). Gdy wszystkie miejsca na dany kurs zostaną wyczerpane, możliwość zakupu zostanie wyłączona. 


Czy cena na stronie podana jest za jeden moduł czy za cały kurs?

 • Kwota podana na stronie to cena całego kursu, włącznie z nagraniami, materiałami dodatkowymi, quizami, indywidualnie sprawdzanymi zadaniami domowymi. Wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich - dlatego cena naszych kilkutygodniowych kursów jest możliwie najniższa. Oferujemy również pełną gwarancję zwrotu, o której przeczytasz poniżej.


Czy mogę mieć dostęp do kursu z telefonu?

 • Tak, nasze kursy są dostępne w aplikacji Teachable na telefony komórkowe z systemem iOS. Więcej o tym jak skorzystać z aplikacji: kliknij tutaj.


INFORMACJE O KURSIE

Czy spotkania na kursie odbywają się na żywo?

 • Nie. Kursy online prowadzimy od trzech lat i z doświadczenia wiemy, że w grupie ciężko znaleźć wspólny termin spotkań na żywo, a większość uczestników woli uczyć się w dogodnym dla siebie momencie. W odpowiedzi na te oczekiwania, nasze kursy udostępniamy w formie nagrań wideo długości od kilku do 45 minut, zgrupowanych w tematyczne moduły o łącznej długości ok. 2h/moduł. Taki format rozwiązuje ponadto problem dużej różnicy czasu między uczestnikami a prowadzącymi mieszkającymi w innych strefach czasowych i eliminuje konieczność wstawania o 5 rano lub uczestniczenia w spotkaniu do północy.


Czy będę mieć kontakt z prowadzącymi?

 • Tak, wciąż indywidualnie sprawdzamy prace domowe (zadajemy dodatkowe pytania, poprawiamy lub tłumaczymy jeśli potrzeba) oraz dajemy możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które odpowiemy w formie wideo.


Czy na kursie mogę zadawać pytania do prowadzących?

 • Tak, na Twoje pytania będziemy czekać przez 48h od udostępnienia każdego modułu (w module będzie do tego stworzona specjalna ankieta). Dla komfortu naszych uczestników, pytania są zadawane anonimowo i na wszystkie odpowiadamy bez wyjątku, o ile zostały zadane z zachowaniem powyższego terminu. 


Czy po zakupie kursu od razu otrzymam dostęp do wszystkich modułów?

 • Nie. Kurs trwa przez kilka tygodni i w każdym tygodniu udostępniamy kolejny moduł. Wiedza dawkowana jest stopniowo byś miał czas przerobić materiał z danego modułu na spokojnie. Nagrania wideo z już udostępnionego modułu są możliwe do odtworzenia aż do egzaminu końcowego, natomiast materiały dodatkowe jeszcze dłużej, o czym przeczytasz poniżej. 


Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

 • Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów PDF i quizów przez 6 miesięcy! Będziesz mógł wracać do nich tyle razy, ile masz na to ochotę. Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu ich udostępnienia do dnia egzaminu (pierwszego terminu).


Na jak długo otrzymam dostęp do nagrań?

 • Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu udostępnienia modułu (co tydzień otwieramy nowy moduł) aż do dnia egzaminu (pierwszego terminu). Po tym czasie nie będzie możliwości odtworzenia nagrań.


Czy mogę korzystać z Waszego kursu na różnych urządzeniach jednocześnie?

Wykupiony kurs jest przeznaczony tylko dla jednej osoby. Nasz system rejestruje logowanie z więcej niż jednego urządzenia jednocześnie i jeśli będziemy mieć uzasadnione podejrzenie nieuprawnionego korzystania z kursu, możesz stracić do niego dostęp. Czy będę mógł pobrać wszystkie materiały?

 • Wszystkie materiały oprócz nagrań wideo możesz zapisać na swoim komputerze. Nie umożliwiamy pobierania nagrań ze względu na ochronę przed piractwem.


Czy muszę odrabiać zadania domowe?

 • Nie, zadania domowe są dla chętnych, ale stworzone zostały w ten sposób, by nie pokrywały się z materiałem z nagrań. Odrabiając zadania domowe uczysz się zatem nowych treści.


Czy zadania domowe są indywidualnie sprawdzane?

 • Tak! Twoje odpowiedzi zostaną sprawdzone przez jedną z prowadzących - warunkiem sprawdzenia jest przesłanie odpowiedzi w ciągu 7 dni od daty udostępnienia przez nas modułu.


Czy egzamin końcowy jest obowiązkowy?

 • Nie, aczkolwiek aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu musisz zdać egzamin na minimum 70%. Dodatkowo, certyfikat uprawnia Cię do odebrania punktów edukacyjnych.


Co jeśli kurs nie spełnia moich oczekiwań?

 • Dajemy Gwarancję Zwrotu - jeśli w ciągu 7 dni od udostępnienia przez nas pierwszego modułu stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu daj nam o tym znać pisząc na adres [email protected] Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty i wyłączymy dostęp. Nie musisz podawać powodu zwrotu.PŁATNOŚCI

Jakie formy płatności za kurs są dostępne na stronie?

 • Dostępne formy płatności to: karta kredytowa, karta płatnicza, PayPal, Apple Pay i Google Pay. Jeśli masz problemy ze zrealizowaniem płatności (np. transakcja odrzucona), prosimy byś skontaktował się ze swoim bankiem. Jeśli po kontakcie z bankiem problem nadal się pojawia, napisz do nas na [email protected].


Czy mogę zapłacić w ratach?

 • Tak, jest to możliwe. Aby zapłacić w ratach, wybierz tę opcję przy dokonywaniu zakupu kursu. Opcja płatności w ratach jest dostępna przy zapisywaniu się na kurs z minimum 3-tygodniowym wyprzedzeniem, (21 dni przed datą startu kursu). Przy zapisywaniu się na kurs na 20 (lub mniej) dni przed jego startem, niestety nie ma możliwości zapłaty w ratach.


Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

 • Możesz otrzymać fakturę, ale nie fakturę VAT. Nasza firma jest zarejestrowana w Australii. Zgodnie z art. 28c ustawy VAT miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej. W naszym przypadku krajem opodatkowania jest Australia. Podatnik z Australii nie ma obowiązku rejestrowania się na potrzeby polskiego VAT oraz rozliczania podatku VAT w Polsce.


Chcę zrezygnować z kursu. Jak wygląda zwrot wpłaconej kwoty? Ile będę czekać na zwrot płatności?

 • Zgodnie z naszą Gwarancją Satysfakcji, jeśli nasz kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, w ciągu 7 dni od rozpoczęcia kursu możesz z niego zrezygnować bez podania przyczyny. W celu zrezygnowania z kursu, wyślij email na adres [email protected]. Zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Zwrotu środków dokonamy w ciągu 72h od zgłoszenia rezygnacji z kursu na poczet tej samej formy płatności, która była użyta do zakupu kursu. Wpływ na Twoje konto nastąpi w ciągu 30 dni od dokonania zwrotu. Jeśli po tym czasie środki nie wpłynęły na Twoje konto, prosimy byś skontaktował się bezpośrednio ze swoim bankiem, aby sprawdzić, czy nie zablokował płatności. 


Jak wygląda zwrot za kurs? Ile będę na zwrot czekać?

 • Zwrot zostaje wykonany w ciągu 72 h od zgłoszenia wycofania się z kursu. Pełna kwota wpłynie na Twoje konto bankowe/ kartę kredytową (forma płatności, jaka była użyta do zakupu kursu) w ciągu 30 dni. Jeśli po tym czasie nie otrzymasz zwrotu to skontaktuj się bezpośrednio z swoim bankiem, by sprawdzić, czy nie zablokował płatności. Moja płatność została odrzucona, co mogę w tej sytuacji zrobić?

 • Spróbuj ponownie przy użyciu innej karty lub metody płatności. Jeśli Twoja płatność wciąż zostaje odrzucona, prosimy o skontaktowanie się ze swoim bankiem w celu odblokowania Twojej płatności. Jeśli dalej masz problemy, skontaktuj się z nami na [email protected]. Wygenerujemy dla Ciebie manualnie link do płatności - istnieje możliwość płatności przelewem w takiej sytuacji.
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na [email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.