Sformułuj bezpieczny protokół anestezjologiczny, kontroluj ból śródzabiegowy oraz przewiduj, zapobiegaj i lecz najczęstsze komplikacje razem z pierwszą w Polsce Europejską Specjalistką Anestezjologii i Analgezji Zwierząt!

Niezależnie od tego, jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, czy wracasz do pracy z pacjentami po dłuższej przerwie – w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Twoje korzyści: 

  • 5 modułów tematycznych - ponad 12 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
  • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
  • Fakultatywne zadania domowe - jeszcze więcej wiedzy i umiejętności, których nie znajdziesz w nagraniach!
  • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • sesje Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania punktów edukacyjnych



PRAKTYCZNE INFORMACJE: 


Data rozpoczęcia: 18 listopada 2024

Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 28 grudnia 2024

Czas trwania: 6 tygodni

Liczba modułów: 5 (jeden moduł tygodniowo) + egzamin

Format: krótkie (5-20 min) nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online 

Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (np. sesje Q&A)

Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego 

Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy od udostępnienia pierwszego modułu

Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty II terminu egzaminu końcowego

Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak

Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie

Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony!)




Podczas tego intensywnego, 5-tygodniowego kursu, nauczysz się...


Moduł 1: Kwalifikacja pacjenta do znieczulenia, protokół anestezjologiczny i komplikacje

Doświadczony anestezjolog potrafi przewidywać potencjalne komplikacje śródzabiegowe i skutecznie im zapobiegać. Jest także w stanie rozpoznać pacjentów, którzy w danym momencie nie kwalifikują się do znieczulenia ogólnego i wymagają dalszej stabilizacji. W pierwszym module przejrzymy literaturę dotyczącą śmiertelności śródzabiegowej i omówimy czynniki, które zwiększają to ryzyko. Na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych będziesz mieć okazję dokonać klasyfikacji ASA, wskazać najbardziej prawdopodobne komplikacje śródznieczuleniowe oraz omówić metody ich zapobiegania i leczenia. Poruszymy również temat niezbędnych elementów protokołu anestezjologicznego. Celem jest wyrobienie myślenia anestezjologicznego oraz zwiększenie świadomości, że stabilizacja przedzabiegowa, kontynuacja leczenia i monitoringu pozabiegowego należą do naszych kluczowych zadań i mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjentów oraz redukcję śmiertelności okołooperacyjnej.


Moduł 2: Premedykacja i sedacja

Poznaj zalety i wady sedacji oraz znieczulenia ogólnego, oraz jak podjąć decyzję, co będzie odpowiednie dla Twojego pacjenta. Wspólnie omówimy wszystkie grupy leków premedykacyjnych, również przyglądając się ich zaletom i wadom, uzupełniając tę wiedzę o wskazania, przeciwwskazania oraz potencjalne skutki uboczne, z podziałem na te, które wymagają naszej reakcji, oraz te, które musimy jedynie monitorować. Sama sucha teoria nie ma szans się tutaj sprawdzić, dlatego przepracujemy różne przypadki, które pozwolą Ci na lepsze zrozumienie materiału, jego przyswojenie w praktyczny sposób i wprowadzenie do Twojego gabinetu.


Moduł 3: Indukcja, czyli wprowadzenie pacjenta w znieczulenie ogólne 

W tym module omówimy indukcję, czyli wprowadzenie pacjenta w znieczulenie ogólne.
Jest to bardzo newralgiczny proces, podczas którego pozbawiamy pacjenta świadomości i musimy być gotowi do przejęcia pełnej kontroli nad jego układem oddechowym i krążeniowym. Omówimy, jak ten proces powinien wyglądać w warunkach idealnych. Zagadnienia poruszone w tym module:

  • Zalety i właściwy sposób preoksygenacji,
  • Sposoby indukcji: „powoli do skutku” oraz „szybka indukcja sekwencyjna”,
  • Leki indukcyjne i koindukcyjne, ich zalety, wady, wskazania i przeciwwskazania,
  • Problemy związane z intubacją i jak sobie z nimi poradzić,
  • Które elementy monitoringu dostarczają nam najwięcej informacji o stanie pacjenta oraz w jakiej kolejności powinniśmy ten monitoring podłączyć,
  • Bezdech poindukcyjny: jak do tego podejść?


Moduł 4: Cele i rodzaje znieczulenia ogólnego

W tym module omówimy główne cele oraz rodzaje znieczulenia ogólnego, takie jak:

  • Znieczulenie wziewne,
  • TIVA (całkowite znieczulenie dożylne),
  • PIVA (częściowe znieczulenie dożylne).

Omówimy zalety, wady, wskazania i przeciwwskazania dla każdego z tych protokołów. Niezbędnym elementem każdego znieczulenia do zabiegu operacyjnego jest efektywne leczenie bólu śródoperacyjnego. W tym module omówimy również wczesny okres wybudzeniowy: potencjalne komplikacje, sposoby zapobiegania oraz niezbędny monitoring.

Moduł 5: Leczenie bólu

W tym module będziemy omawiać temat bólu okołooperacyjnego. Zagadnienia w tym module:

  • Fizjologia i patofizjologia bólu
  • Droga odczuwania bólu
  • Sposoby rozpoznawania nocycepcji śródzabiegowej
  • Skale oceny bólu pooperacyjnego u małych zwierząt
  • Grupy leków przeciwbólowych i jak dostosować leki przeciwbólowe do różnych typów bólu

EGZAMIN KOŃCOWY

Po pięciu tygodniach intensywnej nauki z pewnością bez problemu uzyskasz 70% punktów i certyfikat. Wiemy, że łączenie pracy z edukacją nie jest proste i wymaga kompromisów oraz niełatwej sztuki zarządzania czasem, dlatego masz możliwość przystąpienia do egzaminu w dwóch terminach, przez cały wyznaczony weekend. Ten kurs jest dla Ciebie, nie Ty dla kursu, staramy się więc, by był nie tylko pełen wiedzy, ale również elastyczny czasowo. 

Poznaj prowadzącą

Maja Drożdżyńska DVM, MVetMed, Dip. ECVAA

Europejska Specjalistka z Anestezjologii i Analgezji Zwierząt (Dip. ECVAA)


Maja uzyskała dyplom lekarza weterynarii w 2010 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, pracowała też przez dwa lata w Klinice Chirurgii tego Uniwersytetu. Następnie rozwijała swoje umiejętności za granicą, odbywając roczny staż na Uniwersytecie w Liverpoolu oraz trzyletnią specjalizację z Anestezjologii i Analgezji Weterynaryjnej na Royal Veterinary College. W 2017 roku stała się pierwszym w Polsce Europejskim Specjalistą z tej dziedziny (Dip. ECVAA). Po zdobyciu tytułu, pracowała w Dick White Referrals w Anglii, gdzie szkoliła przyszłych specjalistów. Od 2021 roku mieszka w Sydney, gdzie pracuje w największej klinice specjalistycznej w Australii, Small Animal Specialist Hospital. Maja wykłada międzynarodowo i ma w swoim dorobku wiele publikacji, a w tym pierwszy, oryginalny opis takich znieczuleń miejscowych jak: ultrasound-guided serratus ventralis plane block (UG-SPB) oraz ultrasound-guided subcostal transversus abdominis plane block (UG-TAP), a swoją wiedzą podzieli się z Tobą w tym intensywnym kursie!

Zobacz co o kursie mówi sama Prowadząca:



Co otrzymujesz w ramach kursu?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 5-tygodniowym kursie. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.




Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.


Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.


Zadania domowe

Rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności, dodając do nich jeszcze więcej praktyki z naszymi zadaniami domowymi! Nie są obowiązkowe, nikt nie będzie wystawiał Ci ocen, ale z pewnością pomogą Ci w dalszej nauce!





Egzamin i certyfikat

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie bo bardzo zależy nam by ta inwestycja ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu wraz z punktami edukacyjnymi.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

20h nauki

Każdy z modułów zawiera około 2-2.5h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 10h. Łącznie czeka Cię więc ponad 20h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie kursu. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

DATY:

18 listopada 2024 - Moduł 1 - Kwalifikacja pacjenta do znieczulenia, protokół anestezjologiczny i komplikacje

25 listopada 2024 - Moduł 2 - Premedykacja i sedacja

2 grudnia 2024 - Moduł 3 - Indukcja, czyli wprowadzenie pacjenta w znieczulenie ogólne 

9 grudnia 2024 - Moduł 4 - Cele i rodzaje znieczulenia ogólnego

16 grudnia 2024 - Moduł 5 - Leczenie bólu


EGZAMIN - I termin - dostępny od 28 grudnia 2024 (sobota) od 8:00 do 29 grudnia 2024 (niedziela) do 23:59

EGZAMIN - II termin - dostępny od 11 stycznia 2025 (sobota) od 8:00 do 12 stycznia 2025 (niedziela) do 23:59




Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM, ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?


Zapisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności, gdy ustalimy datę kolejnej edycji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Zajrzyj do FAQ - najczęściej zadawane pytania związane z kursem w sekcji “Informacje organizacyjne” oraz zakładki FAQ.

Wciąż nie rozwialiśmy Twoich wątpliwości? Napisz do nas [email protected] - staramy się odpowiadać w ciągu 24h, jeśli więc po tym czasie nie otrzymasz od nas maila, sprawdź poprawność wpisanego adresu.