NEW GRADUATE COURSE

IN POLISH LANGUAGE

Kończysz studia i czujesz, że nie jesteś przygotowany do pracy w klinice?
Przeraża Cię myśl bycia samodzielnym lekarzem?

Chciałbyś nauczyć się jak rozmawiać z klientami, żeby zgodzili się na rekomendowaną diagnostykę i leczenie? Umieć rozpoznać i leczyć najczęściej spotykane przypadki?

Przygotowałyśmy dla Ciebie coś specjalnego! 

intensywny 12-tygodniowy kurs 
dla studentów ostatnich lat weterynarii oraz młodych lekarzy!

PLAN ZAJĘĆ

Tydzień 1:
WPROWADZENIE – komunikacja, tworzenie relacji, czego pragną klienci i analiza konsultacji weterynaryjnej, jak chronić siebie oraz jak radzić sobie w trudnych momentach. 
Dodatkowo: pisanie notatek klinicznych – wzory których używamy i co możesz dzięki temu zyskać


Tydzień 2:
ROZMOWA – osobowość klienta vs twoja  a przebieg wizyty, jak ugryźć rozmowę o pieniądzach i namówić do diagnostyki, czym zdobyć zaufanie właścicieli podczas eutanazji, jaka jest wartość twoich usług oraz na co zwraca uwagę twój pracodawca?


Tydzień 3:
GŁOWA I SZYJA – badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, schematy postępowania i często popełniane błędy, podstawowe zabiegi chirurgiczne (oczy, jama ustna, uszy, skóra), zabiegi dentystyczne i dlaczego znieczulenie miejscowe jest tak istotne. 
Dodatkowo: radiografia głowy i jamy ustnej mini-guide


Tydzień 4:
CHIRURGIA I ANESTEZJOLOGIA – schematy i protokoły, najczęściej wykonywane zabiegi – chirurgia nie musi być straszna, pogryzienia, rany cięte i operacje na jamie brzusznej. Leki do anestezjologii, protokoły, jak stosować leki w ciągłym wlewie, oraz proces wybudzania pacjenta po zabiegu.
Dodatkowo: laparotomia nie musi być trudna oraz jak zachować zimną krew, gdy pojawiają się komplikacje w trakcie zabiegu. 


Tydzień 5:
KLATKA PIERSIOWA – badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, najczęściej popełniane błędy, schematy postępowania. Kot z ciężką dusznością oddychający przez otwarty pysk lub pies z niewydolnością serca – co robić
Dodatkowo: obliczanie płynoterapii i radiografia klatki piersiowej mini-guide


Tydzień 6:
JAMA BRZUSZNA  – badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, często popełniane błędy, diagnostyka różnicowa, schematy postępowania. Co zrobić gdy diagnozujesz wolny płyn w jamie brzusznej? Ostry brzuch i czy każde ciało obce wymaga operacji?
Dodatkowo: stabilizacja pacjentów, badanie ultrasonograficzne AFAST i radiografia jamy brzusznej mini-guide 


Tydzień 7:
KULAWIZNY I ORTOPEDIA – najczęstsze przypadki, badanie,  diagnostyka, stawianie diagnozy i leczenie oraz co radzić właścicielom. Co zrobić gdy przyjeżdża zwierzę potrącone przez samochód? Czy każda kulawizna wymaga zdjęć rentgenowskich?
Dodatkowo: radiografia układu mięśniowo-szkieletowego mini-guide


Tydzień 8:
TOKSYKOLOGIA – częste przypadki, ich różnicowanie, diagnostyka i leczenie, protokoły postępowania. Kiedy stosować metokarbamol do porażenia mięśni i czy można nim sparaliżować pacjenta? Co robić, gdy nie wiemy co to za toksyna?


Tydzień 9:
UKŁAD ROZRODCZY I MOCZOWY – najczęstsze przypadki, badanie, diagnostyka i leczenie, często popełniane błędy, schematy. rutynowe zabiegi chirurgiczne i jak się ich nauczyć. Kot z niedrożnością cewki moczowej – jak go ustabilizować gdy przyjeżdża w ciężkim stanie z bradykardią i hyperkalemią – jakie znaczenie ma tu EKG?
Dodatkowo: zabieg sterylizacji i kastracji krok po kroku.


Tydzień 10:
NEUROLOGIA – badanie kliniczne, częste przypadki, ich diagnostyka i leczenie. Czy czas ma znaczenie w operacjach kręgosłupa? Jak rehabilitować pacjentów?


Tydzień 11:
WSPÓLNA POWTÓRKA MATERIAŁU – błędy jakie popełniłyśmy w pracy oraz powtórka ważnych tematów.


Tydzień 12:
EGZAMIN 

W ramach kursu:
– cotygodniowe zajęcia online z wykorzystaniem prezentacji, zdjęć oraz filmów instruktażowych (to NIE są webinary, a spotkania live)

– zadania / przypadki kliniczne do wykonania w domu, które pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Każda praca domowa jest indywidualnie przez nas sprawdzana.

– limitowana liczba miejsc na kursie

– materiały: artykuły, protokoły

– filmy instruktażowe i linki do polecanych przez nas stron

– dostęp do prywatnej grupy na Facebooku

– możliwość zadawania anonimowych pytań 

– egzaminy końcowe uwzględniające informacje z zajęć oraz z zadań domowych

– przesyłka – prezent

Co możesz zyskać w trakcie kursu?

Kolejna edycja kursu startuje już za:

Days
Hours
Minutes

Do kogo skierowany jest ten kurs?

0
TYGODNI
0 +
PRZYPADKÓW
0 +
ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

Cena

Co o kursie mówią uczestnicy poprzedniej edycji?

“Kończę studia, czuję, że nic nie umiem, co mam zrobić?”. Dla takich osób ten kurs jest stworzony! Odnajdą się na nim także studenci ostatnich lat, którzy chcą już teraz przygotować się do praktyki, uporządkować ten chaos w głowie i nauczyć się jak analizować właścicieli i pacjentów. A także młodzi lekarze - jak ja - będą nim zachwyceni. 🙂

Zajęcia są na żywo! To jest ekstra, ponieważ jest to spotkanie, na którym padają pytania, odpowiedzi, wyjaśnienia. Nie jest to gotowe nagranie do odsłuchania, tylko prawdziwy meeting, a pytać można naprawdę o wszystko, nie ma głupich pytań. 🙂 Ja szczególnie cenię sobie wszystkie tricki, którymi dr Patrycja i dr Magda dzielą się z nami podczas spotkań, to takie „mini ułatwiacze życia”, które wyniosły z australijskich klinik, w których pracowały/ują. Mamy też zeszyciki do druku i to oszczędza dużo czasu przy notowaniu

Dostajemy zadania domowe, po każdych zajęciach, które zwykle są - pacjentami do rozgryzienia! Wchodzimy w rolę lekarza i po kolei dochodzimy do rozwiązania zagadki, dzięki czemu dziewczyny sprawdzają nasz tok myślenia, nasze decyzje, propozycje leczenia. Sprawdzają nasze wypociny i odsyłają z komentarzem i rozwiązaniem.

Dysk dobroci - jako uczestnicy kursu mamy dostęp do dysku z materiałami dodatkowymi. Są tam artykuły, filmy, protokoły pomocne w pracy :)) Materiały są wrzucane co zajęcia i dotyczą przerabianego tematu, także co tydzień nowa porcja wiedzy do przerobienia. Dzięki temu nauka nie kończy się na 2h kursu, ale pracujemy cały tydzień.

Mamy pełne wsparcie nie tylko w czasie lekcji, ale także po nich! Mamy grupę na fb, gdzie wrzucamy swoje przypadki z pracy, praktyk, prywatne zwierzaki i konsultujemy je z grupą, z prowadzącymi.

Dr Roksana

IG @doktor_roksana

W związku z tym, że to już końcówka kursu chciałabym Wam podziękować. Dziękuję zarówno za tą możliwość uczestnictwa raz jeszcze (nawet nie wyobrażacie sobie jak wdzięczna jestem), jak i za taki wkład i zaangażowanie z waszej strony. Starałam się wynosić jak najwięcej z każdego modułu i sumiennie odrabiać pracę domowe, które pozwalały dużo informacji zapamiętać, przyswoić, oraz skłaniały  do myślenia poza schematami. Wasz kurs pomógł mi zmienić moje kliniczne podejście i myślenie o samej sobie jako przyszłym lekarzu, teraz jakoś mniej się tego boję. 🙂 Robicie dobrą robotę, a kurs z czystym sumieniem poleciłam już znajomym i mogę polecić innym młodym lekarzom, albo ludziom na ostatnich latach studiów. 

Aleksandra Chomont

studentka medycyny weterynaryjnej

Uczestnictwo w kursie pozwoliło mi usystematyzować wiedzę, zwłaszcza wiedzę praktyczną.
Podział na tematy pozwala w pełni skupić się na damy zagadnieniu. Wiedza jest przedstawiana w czytelny i uporządkowany sposób. Tematy są rozpatrywane w oparciu o przypadki kliniczne co pozwala przełożyć problem na spotykanych pacjentów.
Każde spotkanie jest uzupełniane materiałami dodatkowymi dostępnymi za zajęciach. Dodatkowo kurs w wersji angielskiej rozwija słownictwo zawodowe. Dziewczyny są przekochane, chętnie odpowiadają na każde zadane pytanie, nawet jeśli wstydzisz się je zadać na żywo! 🙂
Serdecznie polecam!!!

Aleksandra Chęć

Lekarz weterynarii

Dla mnie ten kurs jako studentki 4 roku był potwierdzeniem, że tak właśnie chcę wykonywać swój zawód! Stałyscie się dużą motywacją i wzorem do naśladowania. Dzięki uczestnictwu w kursie poszerzyłam swoją wiedzą o 1000%. Ale to nie była tylko wiedza, ale też zdolność myślenia, tworzenia diagnostyk różnicowych, planów leczenia. Ogrom przypadków dał szansę na zweryfikowanie wiedzy, ale też logicznego myślenia. Jeśli poświeciło się w całości uczestnictwu w kursie można było wynieść ogromną ilość wiedzy i umiejętności. Cały czas mam nad czym pracować dzięki Wam dziewczyny! Jestem Wam przeogromnie wdzięczna! I cieszę się, że zdobyłam taką znajomość na lata! Za Wasze nieocenione wsparcie i cierpliwość naprawdę trudno jest podziękować!

Agnieszka M.

studentka medycyny weterynaryjnej

12 tygodniowy kurs, to naprawdę 12 tygodni pracy.
Cotygodniowe spotkania, do tego zadania domowe i dodatkowe materiały.
A przede wszystkim łatwość w kontakcie, zadawanie pytań oraz dyskusje na grupie na temat przypadków.
Bardzo dobra atmosfera i otwartość sprawiają że nawet tak duże dawki wiedzy przyswaja się z przyjemnością.

Małgorzata Iwańczak

Lekarz weterynarii

Dzięki temu kursowi na pewno czuję się bardziej pewnie podczas stażu i praktyk. Nie jestem jeszcze lekarzem, ale już kilka rzeczy udało mi się podpowiedzieć w gabinecie, do którego chodzę. Oprócz wiedzy typowo medycznej, nauczyłam się dużo jak poradzić sobie z różnym rodzajem klientów i jak się ich nie bać. Na początku sama perspektywy doradzania komuś w gabinecie mnie przerażała. Nie jestem jeszcze wystarczająco pewna siebie, ale na pewno łatwiej takie rozmowy mi przychodzą. Na żadnym etapie nauki nie spotkałam się z tym, jak prowadzić rozmowę z właścicielami na trudne tematy, jak eutanazja czy koszty leczenia. Od Was dostałam masę wskazówek! DZIĘKUJĘ !

Uczestnik 1 edycji

opinia anonimowa

Uwazam że Wasze zaangazowanie jest godne podziwu. Jestescie kochane, widac ze sie staracie! Nie pominelyscie chyba żadnego pytania z ankiety czy z grupy na fb. Kurs sprawil ze aktualnie bedac na praktykach dokładnie wiem co się tutaj dzieje i nie jestem zagubiona. Jedyne co to nie wyrabialam sie z pracą domowa, bo jestem bardzo dokladna i powolna rowniez.

Uczestniczka 1 edycji

Opinia anonimowa

Jestem bardzo zadowolona, że zapisałam się na kurs. Myślę że mogłabym wynieść jeszcze więcej, ale brakuje mi czasu na odrabianie prac domowych. Niestety zapewne wynika to z mojej słabej organizacji, ale właśnie próbuję to okiełznać. Dzięki temu kursowi czuję się pewniej gabinecie z klientami anglojęzycznymi, a teraz mam ich średnio 3 dziennie. Bardzo chętnie zapiszę się na kolejne edycje kursu a jeśli będzie taka możliwość to i na staż u Was.

Uczestniczka

opinia anonimowa

Dzięki temu, że udostępniacie tyle materiałów, będę mogła wrócić do tego nawet jeśli czasem nie udało mi się wyrobić na bieżąco. Dziękuje Wam, że stworzyłyście tak wspaniały kurs, który uczy i pokazuje często więcej niż kilka lat na studiów.

Uczestniczka

Opinia anonimowa

Zadań domowych rzeczywiście było dużo i czasem nie starczało mi czasu, żeby je odrobić, ale też wcale nie chciałabym, żeby było ich mniej! Prace domowe były wspaniałe- zmuszały mnie do czytania artykułów i odnajdywania informacji, dzięki czemu na pewno lepiej je zapamiętałam. Bardzo doceniam, że omawiałyście z nami konkretne przypadki kliniczne. Mam wrażenie, że dzięki wam wiele informacji, które miałam już z uczelni złożyło się w jedną logiczną całość. Dzięki omawianiu przypadków nauczyłam się jak przeprowadzać wizytę oraz jak wykorzystywać informację. Dopiero na kursie zaczęłam sama patrzeć na wyniki badań i rzeczywiście coś w nich widzieć. Myślę, że dawanie kursantom jak najwięcej wyników, zdjęć do przeanalizowania jest dobrym pomysłem. Czasem brakowało mi przykładowych obrazów, takie które pokazałyby, jak wygląda prawidłowy obraz- niestety ciężko jest odnajdywać patologię, kiedy nie do końca jesteśmy opatrzeni z np. zdjęciami RTG prawidłowych struktur. Jestem pod ogromnym wrażeniem całego kursu i pracy, jaką w niego wkładacie. To była dawka naprawdę ogromnej i solidnej wiedzy. Już teraz, odbywając staże widzę, że ta wiedza jest też bardzo przydatna w codziennej praktyce. Zajęcia zawsze były ciekawe, ale też po prostu miłe i przyjemne. Muszę też dodać, że Wasze prezentacje i materiały są przepiękne, zawsze estetyczne i dopracowane na ostatni guzik! Bardzo Wam dziękuję za te cudowne tygodnie!

Opinia anonimowa

Super ze stworzylyscie taki kurs jednak na studiach jest za mało praktyki nie ma żadnych omawianych przypadków, wiec fajnie ze można się sporo dowiedziec wlasnie takiej praktyki jak i innych rzeczy. Dzięki dziewczyny!

Uczestnik

opinia anonimowa

Uwazam że Wasze zaangazowanie jest godne podziwu. Jestescie kochane, widac ze sie staracie! Nie pominelyscie chyba żadnego pytania z ankiety czy z grupy na fb. Kurs sprawil ze aktualnie bedac na praktykach dokładnie wiem co się tutaj dzieje i nie jestem zagubiona. Jedyne co to nie wyrabialam sie z pracą domowa, bo jestem bardzo dokladna i powolna rowniez.

Uczestniczka

Opinia anonimowa

Najlepszy kurs na jakim byłam i pewnie tak pozostanie jeszcze przez długi długi czas. Miałam dużo pytań na które nie umieli odpowiedzieć mi lekarze w lecznicy i w sumie uzyskałam odpowiedź na wszystkie. Ponadto nauczyłam się rzeczy, które nie są wykorzystywane u mnie w lecznicy, więc jeśli kiedyś zmienię pracę to mam szanse nie zginąć. Dziękuję Wam bardzo <3

Uczestniczka 3 edycji

opinia anonimowa

Było naprawdę super. Więcej się nauczyłam na tym kursie niż przez tyle lat na studiach. Niby nie było niczego bardzo ciężkiego, a jednak tak elementarnej wiedzy brakuje po samych studiach. Na pewno często będę wracać do notatek z kursu już w pracy, którą niedługo zacznę i dzięki wam aż tak już nie panikuje na myśl o końcu 🙂

Uczestniczka

Opinia anonimowa

Dziękuję wam za każdą minutę przeznaczoną na ten kurs! Jest on bardzo przydatny w codziennym życiu, a niektóre zagadnienia zostały tak dobrze wyjaśnione i obrazowo wytłumaczone, że na pewno zapamiętam je na długie lata. Dzięki Wam w końcu zrozumiałam neurologie! Również zajęcia z RTG były świetne. Ogrom wiedzy jaki przekazałyście jest nieoceniony! Dziękuję <3

Uczestniczka 3 edycji

opinia anonimowa

Chcę podziękować za zajęcia bo widać ze dużo pracy zostało włożone w przygotowanie ich, mnóstwo fajnych materiałów, danie trochę wiary w siebie i w bycie lekarzem weterynarii, motywacje przez prace domowe do przeczytania czegoś nowego bądź przypomnienie sobie różnych rzeczy, na pewno polece kurs kolegom i koleżankom, na pewno jeszcze musze nauczyć się więcej systematyczności w działaniu ale to już moja część pracy, no i oczywiście swietnie się was słuchało nawet pomimo 22 godziny 😀 🙂 Jeszcze raz dziękuje za te 12 tygodni i czekam na wasze następne projekty 🙂

Uczestniczka

Opinia anonimowa

Jesteś zainteresowany?

Masz wątpliwości? Nie wiesz czy ten kurs jest dla Ciebie?
Boisz się, że nie dasz rady? A może chcesz się zapisać?

Slice 1

Napisz do nas! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Gwarantujemy zwrot pełnej kwoty jeśli w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia kursu uznasz, że to nie dla Ciebie!

    Slice 1